اتصالات, اخبار, شیرآلات

شیرسوزنی چیست و عملکرد آن چگونه است؟

رساکالا در این مطلب به معرفی شیر های سوزنی و انواع آن ها برای شما عزیزان می پردازد.

شیر سوزنی چیست؟

به وسیله شیر های سوزنی می توان به راحتی در لوله های باریک جریان را کنترل نمود و همچمنین جریان آن را متوقف کرد.علت نام گذاری آن نیز به دلیل وجود یک دیسک سوزنی در داخل آن است.این دیسک سوزنی با نشیمنگاه شیر برای آببندی مناسب تر قرار گرفته است.در شیر های سوزنی که قابل تنظیم میباشند همچنین میتوان به وسیله نوع شیر و تعداد دور بسته و باز شدن هندویل شیر، میزان جریان را تنظیم نمود.این نوع شیر ها در انواع صنعتی و ابزار دقیق وجود دارند.شیرهای سوزنی رساکالا با بهترین کیفیت و عملکرد مناسب از بهترین های شیرهای سوزنی می باشد.شما عزیزان میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران رساکالا تماس حاصل فرمایید.

شکل ظاهری و ساختمان شیر سوزنی

شیرهای سوزنی ساختمان ظریف و همچنین کوچکی دارند. قطر آنها نیز اغلب بیشتر از ۲ اینچ نمی باشد و همچنین ازسایز۱/۴ الی۱۲اینچ  ساخته میشوند.

دیسک شیرهای سوزنی هم دارای میله مخروطی شکل تقریبا نازکی است که این دیسک از درون سوراخ مدور صفحه عبور می کند و جریان حرکت سیال را محدود می کند.

نحوه عملکرد شیرهای سوزنی

سازو کار شیرهای سوزنی به این صورت است که جریان به سمت یک حفره کوچک میرود و سپس بعد از خرخش ۹۰ درجه خود به سمت نوک یک مخروط میرود.این نوع از شیرها به دلیل عملکرد قابل اطمینان در عملیات های حساس و دقیق مرد استفاده قرار می گیرند .

شیر سوزنی

انواع شیرهای سوزنی

شیرهای سوزنی شامل شیر سوزنی استیل، شیر سوزنی فولادی، شیر سوزنی چدنی، شیر سوزنی برقی، شیر سوزنی ابزاردقیق می باشند.

کاربرد شیرهای سوزنی

به طور کلی میتوان گفت شیرهای سوزنی در مکان هایی که تاخیر زمانی و تغییر آرام فشار مورد توجه است بسیار پرکاربرد هستند.

شیرهای سوزنی جهت صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و صنایع دارویی کاربرد دارند و ساختمان آنها به گونه ای است که در کاربراتورها نیز به کار برده میشوند.

همچنین شیرهای سوزنی در آزمایشگاه های نفت و پتروشیمی و وسایل ابزار دقیق بسیار مورد استفاده قرار میگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید