اتصالات, اخبار, سرویس بهداشتی, شیرآلات

شیرآلات را چگونه خودمان به راحتی نصب کنیم؟!

چرا پول های خود را صرف استخدام نیرو جهت نصب و تعویض شیرآلات کنید در صورتی که با دانستن چند نکته کوچک میتوانید آن را خودتان به راحتی انجام دهید؟ رساکالا در این مطلب نصب و تعویض آسان شیرآلات را برای شما به سادگی توضیح خواهد داد.

نصب شیرآلات و سینک آن

در ابتدا برای نصب شیر تعداد به حفره هایی که روس سینک شما وجود دارد توجه کنید.برای مثال امکان نصب شیر سه حفره ای روی سینک تک حفره ای  وجود ندارد اما امکان نصب شیرهای تک حفره ای روی سینک های ۳ حفره ای وجود دارد و شما در این صورت ۲ حفره ای خالی روی سینک خواهید داشت که میتوانید آنها را به وسیله درپوش های استیل و یا کروم پوشش دهید و یا از آنها برای نصب مایع ظرف شویی و یا شیرآب جهت سیستم تصفیه بهره گیرید.اگر هنوز سینک خود را تهیه نکرده اید بهتر است سینک وشیرآلات آن را با هم خریداری نمایید در این صورت ابتدا شیر را روی سینک خود وصل کنید سپس سینکی که شیرآلات روی آن نصب شده را در جای خود نصب کنید.به این نکته نیز دقت کنید که شیرآلات تک حفره تنها به یک حفره جهت نصب نیاز دارند.

وسایل مورد نیاز جهت نصب شیرآلات

برای نصب شیرآلات نیاز به یک سری وسایل دارید که بهتر است قبل از نصب آنها را تهیه نمایید.این لیست شامل ابزار فراهم کننده خطوط آب، بتونه ی لوله کشی پرایمر pvc و سیمان و دریچه های آب میشود.

نحوه تعویض شیرآلات

یک ظرف یا یک سطل  بزرگ برای تخلیه آب  موجود در لوله قرار دهید تا باعث کثیف شدن اطراف به میزان زیاد نشوید.حال در ابتدا دریچه های پایینی (پسیوارها) را نگاه کنید سپس شیرآب را باز کنید تا از این طریق فشار آب کم شود.به یک نفر جهت نگه داشتن سینک احتیاج دارید تا آن شخص سینک را نگه دارد و شما به وسیله آچار فرانسه مهره ها را باز کنید و بعد از آن شیر قبلی خود را از سینک جدا کنید.توجه داشته باشید که بعد از جداکردن شیر قبلی جرم و آلودگی موجود روی سینک و همچنین حفرا ها را تمیز کنید.برای اطلاع دقیق از نحوه نصب شیر میتوانید برشور آن را نیز مطالع فرمایید اما برشور نصب هر شیر متفتوت با دیگری می باشد و متناسب با همان نوع است.

نحوه نصب شیرآلات جدید

۱-در اولین مرحله قطعات شیر را مونتاژ کرده و بعد آن صفحه ای را که مونتاژ کردید  روی حفره ها قرار دهید.نصب شیرآلات جدید توجه داشته باشید که ۳ حفره روی سینک شما وجود داشته باشد.

۲-در مرحله بعد خطوط آب را در درون حفره های موجود قرار دهید و شیر آب را نیز در جای خود بگذارید و قلاب(براکت) و مهره ها را زیر سینک خود نصب کنید.

نحوه نصب شیر شلنگ دار

نصب اینگونه شیرآلات به این صورت است که در ابتدا وزنه را از شلنگ رد میکنید و سپس شلنگ را به خطوط آب متصل میکنید.در مرحله بعد نیز از طریق آچار فرانسه مهره ها زا به خوبی محکم میکنید تا به هیچ عنوان آبی از آنها چکه نکند.در مرحله آخر نیز آب را باز میکنید تا خطوط آب کامل هواگیری شوند. جریان برق را نیز وصل کنید و دوباره هوا دهنده رو در جای خود قرار دهید .بعد از نصب هر نوع از شیرآلات، شیرآب را از بالا بررسی کنید و از اتصال و شل نبودن آن مطمئمن شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید