اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

سپتیک تانک پلی اتیلنی و فایبرگلاس

سپتیک تانک پلی اتیلنی

سپتیک تانک پلی اتیلنی

سپتیک تانک پلی اتیلنی یکی از ساده ترین نوع تصفیه است که از پلی اتیلن تهیه شده و مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و مواد شیمیایی دارد. مواد اولیه سپتیک تانک پلی اتیلنی با گرید ۸۰ الی ۱۰۰ بوده که دانسیته گرید ۱۰۰  آن ۰/۹۴۵ گرم بر سانتیمتر مکعب است.

از نظر مقطع پروفیل بدنه، سپتیک تانک های پلی اتیلنی به دو نوع تک جداره و دوجداره تقسیم می شوند.

ضخامت مقطع سپتیک تانک های تک جداره نهایتاً ۱۲ میلیمتر است و به همین علت مقاومت جانبی آنها در مقابل فشارهای جانبی خیلی کمتر از نوع دو جداره است. در نتیجه سپتیک تانک های تک جداره قابلیت دفن در زمین را بدون داشتن دیوار حائل یا اتاقک ندارند.

اما سپتیک تانک های پلی اتیلنی دوجداره ضخامتی تا ۱۰۰ میلیمتر دارند که این ضخامت بالا در کنار هندسه مقطع سبب ایجاد یک مقاومت جانبی خوب در آنها می شود. به این صورت این سپتیک تانک ها حتی بدون هیچ اتاقک یا دیوار حائل یا نگهدارنده را می توان در زیر خاک مدفون کرد. همچنین ضخامت بالای جداره آنها این قابلیت را به وجود می آورد که هرنوع صفحه یا دیواره را بتوان در داخل سپتیک تانک جوش داد و هر نوع اتصال مورد نیاز را تعبیه نمود.

از محاسن سپتیک تانک پلی اتیلنی میتوان به ایزولاسیون کامل و بدون بو، حمل و نصب راحت، استحکام بسیار بالا جداره و قابلیت مدفون کردن آن با هدف انتقال ثقلی فاضلاب به سپتیک تانک پلی اتیلن و پیشگیری از اشغال فضاهای مفید، مقرون به صرفه ترین روش تصفیه فاضلاب، قابلیت ساخت در ابعاد و احجام مختلف، عمر زیاد، عدم نیاز به عایق کاری و تعمیر اشاره نمود. البته با توجه به مزایای ذکر شده واضح است که قیمت سپتیک تانک های پلی اتیلنی در مقایسه با انواع آجری و بتنی بالاتر می باشد.

سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک فایبر گلاس

سپتیک تانک فایبر گلاس از الیاف پلی استر و پلی رزین تهیه شده است و مزایای آن شامل عدم ایجاد جلبک، کیفیت بیشتر، سبک وزن تر و اشغال فضای کمتر، هزینه پایین، اجرای سریع، ساخت مطابق با ابعاد درخواستی کارفرما می باشد.

بخش های مختلف سپتیک تانک :

  1. سیستم ورودی فاضلاب از لوله و بافل (میانگیر) ورودی تشکیل شده است.
  2. مخزن اولیه سپتیک تانک بیشترین حجم سپتیک تانک را دارا می باشد و اغلب ۶۰ الی ۷۰ درصد حجم کل سپتیک تانک مربوط به این بخش است.
  3. دیواره جداکننده که سبب پیشگیری از ورود لجن و چربی و روغن های شناورشده به مخزن زلال سازی می شود.
  4. مخزن زلال سازی این مخزن حدوداً ۳۰ درصد حجم کل سپتیک تانک را شامل می شود و در آن فاضلاب عاری از مواد قابل ته نشینی و شناوری جمع می شود.
  5. خروج بیو گاز (تهویه) به وسیله این مجرا گازهای تولید شده از فرآیندهای بی هوازی تصفیه فاضلاب که اکثراً متان است از سپتیک تانک خارج می شوند.
  6. سیستم خروجی فاضلاب نیز از بافل و لوله خروجی سپتیک تانک تشکیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید