اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

بهینه سازی زمان و انرژی با خانه هوشمند(بخش اول)

امروزه بسیاری از افراد در وجود تکنولوژی در زندگیشان ناراضی اند و به نوعی آن را عامل دور شدن از اعضای خانواده، دوستان و به طور کلی زندگی عادی می دانند. اما آن چه که به عنوان تکنولوژی در ساختمان های هوشمند به می رود، نه تنها عامل جدایی ما با محیط بیرون نبوده بلکه به بهینه سازی زمان و انرژی مان کمک بسیار زیادی می کند. این سیستم هوشمند امکانات متنوع و گسترده ای را در اختیار هر یک از ساکنین قرار می دهد تا هر شخص بنا بر تمایلات شخصی خود محیط زندگی اش را سازماندهی نماید. در واقع می توان خانه را به خدمت خود در آورد.

خانه هوشمند

هوشمند سازی خانه

هوشمندساری ساختمان امکانات و خدمات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد که هر کدام برای رفع یکی از نیازهای روزمره اما مهم ما طراحی شده اند. هر کدام از این خدمات به یکی از بخش های خانه مربوط شد و ما می توانیم در مورد وجود یا عدم وجود آن ها تصمیم بگیریم. در ادامه برخی از مهم ترین این امکانات را به شما معرفی خواهم کرد.

نورپردازی هوشمند

تنظیم و کنترل نورپردازی خانه یکی از پرکاربردترین امکانات سیستم هوشمند ساختمان است که مسلما تاثیر بسیار زیادی بر میزان برق مصرفی خانه خواهد گذاشت. قابلیت هایی که این تنظیمات برای روشنایی خانه ایجاد می کنند در چند دسته قرار می گیرند :

  • توانایی کنترل سیستم روشنایی با تعریف سناریو :

داشتن این قابلیت به این معناست که شما می توانید برای حالت های مختلف سناریویی از پیش تعریف کرده و به وارد سیستم نمایید. به این ترتیب می توانید سناریوی روشنایی برای خواب، مهمان، ورود، خروج و … داشته باشید. یا بر اساس یک سناریو می توانید از اتاق خواب تمامی چراغ های خانه را هنگام خواب خاموش نمایید.

  • تنظیم هوشمند میزان روشنایی :

این تنظیم به شما کمک می کند تا بتوانید روشنایی هر فضا را بنا بر نیازتان تنظیم نمایید. به طور مثال میزان روشنایی که برای مطالعه نیاز دارید یا میزان روشنایی که در هنگام غذاخوردن باید وجود داشته باشد.

  • کنترل روشنایی از بیرون از خانه:

این مورد به شما اجازه می دهد که توسط تلفن همراه یا شبکه وب، هنگامی که در خانه نیستید هم بتوانید روشنایی داخل خانه را کنترل کرده و از خاموش بودن آن ها مطمئن شوید.

  • تنظیم میزان شدت نور:

تنظیم میزان شدت نور نیز می تواند کمک زیادی به شما در صرفه جویی برق مصرفی بکند.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید