اخبار, تجهیزات ساختمان, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

بهینه سازی زمان و انرژی با خانه هوشمند(بخش دوم)

خانه هوشند

پرده هوشمند

شاید یکی از امکانات محبوب سیستم های هوشمند همین قابلیت کنترل پرده ها باشد. شما بر این اساس می توانید به راحتی انواع مدل های پرده برقی، کرکره و سایبان را با روش های مختلف کنترل نمایید. این قابلیت که توسط کنترل یا صفحه نمایش لمسی انجام می شود، مانند روشنایی هوشمند قابلیت تعریف سناریو برای زمان های مختلف روز را نیز دارد. به این ترتیب شما می توانید با توجه یه میزان تابش نور در ساعات مختلف روز، باز و بسته شدن پرده ها را، حتی در صورت نبودن در خانه تنظیم نمایید.

هوشمند

Intelligence home control technology. Remote automation system on mobile device. Eco and security solution

سرمایش و گرمایش خانه هوشمند

تنظیم دمای ساختمان از جمله مهم ترین عوامل موثر بر صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان است. به این ترتیب که شما می توانید دمای مورد نظرتان ( در تابستان یا زمستان ) را به صورت پیش فرض تنظیم نمایید. زمانی که دمای محیط به حد مورد نظر برسد، به صورت اتوماتیک متوقف شده و مانع از سرد یا گرم شدن بیش از حد فضا می شود. همچنین این سیستم هوشمند می تواند باز بودن پنجره ها یا دربها را تشخیص داده و برای جلوگیزی از اتلاف انرژی به صورت خودکار خاموش شود.

امنیت بیشتر با خانه هوشمند

سیستم کنترل امنیت همان گونه که از نامش پیداست، علاوه بر داشتن دوربین های مدار بسته، امکان کنترل درب و پنجره های کل خانه را به شما داده و به راحتی می توانید به وسیله تلفن همراه خود، حتی زمانی که در منزل نیستید، از امنیت خانه تان مطمئن شوید.

اتوماسیون فضای سبز

با سیستم خانه هوشمند حتی باغچه ها نیز قابل کنترل و برنامه ریزی می شوند. شما می توانید زمان آب دادن به هر گیاه را متناسب با نیازش در دستور کار سیستم قرار داده و به این ترتیب در مصرف آب صرفه جویی نمایید. به طور مثال تعیین می کنید کدام گیاهان صبح و کدام گیاهان بعدازظهر آبیاری شوند یا حتی کدام نوع فقط مرطوب بماند! همچنین آب نما و نورپردازی نیز می توانند کنترل شوند و شما طبق سناریو مشخص می کنید که چراغ های محوطه بیرون در چه ساعتی از روز خاموش یا روشن شوند. فراموش نکنید که هزینه تمام شده هوشمندسازی ساختمان به موارد مختلفی بستگی داشته و با توجه به این که شما از سیستم ساده استفاده نمایید یا سیستم های سفارشی، قیمت آن متغییر خواهد بود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “بهینه سازی زمان و انرژی با خانه هوشمند(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید