اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, دکوراسیون, رباتیک

طراحی خلاقانه صندلی های هوشمند

 

صندلی هوشمند Intelligent Parking Chair

تا به حال دقت کرده اید که هنگامی که جلسه و کلاس های درس به اتمام می رسد وضعیت صندلی های موجود در آن محیط چگونه است؟ به احتمال زیاد متوجه شده اید که در اکثر مواقع در آن اتاق صندلی ها به طور نامرتب قرار گرفته اند.

شرکت نیسان که در زمینه خودرو فعالیت میکند  با الهام گرفتن از پارک هوشمند خودروها،صندلی های هوشمند جالبی را طراحی کرده است که این صندلی ها به وسیله فرمان دست زدن سر جای مناسب خود قرار میگیرند.(مطایق با عکس بالا)

این عملکرد فقط نیاز به وجود دوربین هایی در ۴ گوشه اتاق دارد تا شما بتوانید همواره بلافاصله بعد از کلاس و جلسات خود اتاق را در مرتب ترین حالت خود مشاهده کنید.

صندلی هوشمند

صندلی هوشمند archelis

در دنیا مشاغل زیادی وجود دارند که کار آنها به صورتی است که باید چندین ساعت را به طور ایستاده قرار گیرند و به انجام کار خود بپردازند.برای مثال میتوان جراحان و مسئولان IT  را نام برد که همواره ستون فقرات آنها در معرض خطرات ناشی از ایستادن زیاد است.

برای رفع این مشکل صندلی متحرکی در ژاپن طراحی شده است و این صندلی هوشمند archelis نام دارد که به این افراد اجازه میدهد در هنگام کار بنشینند و از به وجود آمدن خستگی ناشی از ایستادن فراوان در امان بمانند.(مطابق با عکس بالا)

کارخانه سازنده قالب این صندلی nitto در ژاپن با همکاری مرکز مهندسی پزشکی دانشگاه chiba ، شرکت طراحی hiroaki nishimura و تکنولورژی پلیمر ژاپن ساخت شده است.میتوان رساکالا را در ارائه بهترین نوع از صندلی ها برای شما عزیران معرفی نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید