اتصالات, اخبار, لوله

اجرای لوله پلی اتیلن در آب(بخش دوم)

لوله پلی اتیلن

اجرای لوله پلی اتیلن

لوله ها به وسیله ی قایق یدککش از کارخانه سازنده به مکان نصب انتقال داده می شود. این لوله ها در مقطع های ۴۰۰ تا ۶۰۰ متر آماده شده و در محلی بر روی آب انبار می شوند.
در مرحله بعدی وزنه های همه ی مقطع ها پراز هوا باقیمانده و هر ۲ راس به بتنی در فاصله های معیین و به شکل پایدار برروی لوله نصب شدند. به شکل کلی این فواصل میتواند بسته به نیرو های عامل در یک عمق ویژه تغییر کند.
زمانیکه همه ی قطعه لوله ها با وزنه سنگین شد، به وسیله ی بارج و جرثقیل برروی دریا به وسیله ی فلنج یا قلابهای نگهدارنده به هم وصل شدند. با درنظر گرفتن دوراندیشی های هوایی ان ناحیه و با توجه به وضعیت باد و موج کمی وجود داشت لوله ها آماده شناور شدن در معبری که پیشتر به وسیله ی بویه های آبباز معیین شده بود، گردیدند.

پلی اتیلن

قبل از وصل کردن فلنج، به علت پیشگیری از بیرون آمدن خط لوله از مسیر، فشار هوای درون خط لوله ۰ بار درنظر گرفته شد. این عمل به وسیله ی یک کمپرسور صورت گرفت. همین طور قبل از آغاز عملیات یک نیروی کششی به ته لوله شناور ور وارد شد. به شکل کلی این نیرو در کل عملیات شناور نمودن قادر است تغییر کند و قادر است برای هر مورد مخصوص، از پیش حساب شود. حسابگری اولیه برای این پروژه نشان دادند که نیروی کششی بیشینه در حد ۴۰ تن نیاز است.
عملیات شناور نمودن با باز نمودن احتیاطآمیز شیر هوا در بخش انتهائی و کنترل فشار به وسیله ی یک مانومتر و در صورت احتیاج پر کردن با هوای فشرده، صورت گرفت. برای دستیابی به شناوری نظارت شده با سرعت کمابیش پایدار شده ای که رابطه میان فشار هوای مورد احتیاج و عمق غوطه ور کردن را نشان میدهد، معیین شد.
برای پیشگیری از خطر کمانش با در توجه به ضریب اطمینان، در طی نصب شعاع خمیدگی در سطح دریا همیشه زیادتر از ۵۰ متر بوده است. همانگونه که قبلا گفته شد، عملیات شناوری لوله بایستی به شکل یک روند پشت سرهم انجام شود. درصورتی که روند شناوری راکد شود، مدول آلاستیسیته پلی اتیلن با زمان کم می شود و به پیروی آن، شعاع کمترین خمیدگی کم می شود، قادر است موجب کمانش لوله شود.
در این پروژه چنانچه به هر علتی نیاز میشد که نصب دستخوش توقف شود، کمپرسور آغاز به کار کرده و روند شناور کردن در جهت عکس صورت گرفت. از روی اصول تایم مجاز برای این کار ۱۵دقیقه بوده و کمپرسور مربوطه بایستی توانایی کار در ۷بار را داشته باشد.

چکیده

لوله های پلی اتیلنی با حجم بالا گزینه خوبی جهت مصارف دریایی می باشند. به شکل کلی پایداری و استقامت بالا به همراه شیوه های ابتکاری و با صرفه نصب، که عملیات را آسان کرده اند، علت های متقاعد کننده ای برای بهره گیری از این لوله ها جهت سیستم های خالی کردن سیالات، ساختارهای آب گیری از دریا ، رد کردن آب های آشامیدنی و بهداشتی از سطح دریا و مصارف موقت دیگر در دریا می باشند.

روش جوشکاری قابل قبول لب به لب برای متصل کردن قطعه لوله های پلی اتیلن به یکدیگر، که با دست یافتن به دامنه گسترده ای از اتصال دهنده های مکانیکی کامل می شود، کار مهندس طراح را جهت برگزیدن یک سیستم اتصال عاری از تراوش آسان می کند. این شیوه متصل کردن همین طور توانایی نصب مقرون به صرفه طولهای بلندی از خط لوله با شیوه غوطه ور سازی و فروبری را میدهد.

در این مطلب شیوه نصب غوطه ور سازی و فروبری، که در بیشتر مواقع جهت نصب لوله های پلی اتیلن در دریا مصرف میشود، توضیح داده شد. برطبق وضعیت هر پروژه، امکان دارد احتیاج به وارسی های دقیق تر و کاربرد شیوه های درخور آن پروژه شود . اما در هر صورت قاعده ی کلی نصب که جهت شیوه غوطه ور سازی و فروبری در این مطلب گفته شد، برای هر شیوه دیگری صدق می کند.

نکات قابل ذکر

در مواقع مصارف لوله های پلی اتیلن در دریا برای آن ها موضوع هایی همانند احتمال تحت فشار بودن، رسوب گرفتگی لوله، تخلیه هوا، دستخوش امواج و جریانات دریایی بودن موردتوجه می‌باشد که در زمان طرحریزی و اجرا بایستی مورد توجه قرار گیرند. همچنین این لوله به مرکزیت تنش خیلی حساس است. لذا بایستی در نصب آن ها دقت لازم صورت گیرد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “اجرای لوله پلی اتیلن در آب(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید