اخبار, دکوراسیون

فرش گرد در دکوراسیون داخلی

بیشتر زمان خرید فرش برای پوشش و زیبایی کف فضاها به دنبال فرش‌ هایی به شکل مربع یا مربع مستطیل می‌ رویم و برای این که خیالمان از هزینه‌ ای که بابت آن می‌کنیم آسوده باشد، به تجربه‌ ای که از دیدن فضاهایی با این شکل از فرش داشته‌ ایم اعتماد کرده و دوباره همان را تکرار می‌ کنیم، در واقع برای اغلب مردم، فرش آن است که چهار ضلع و چهار گوشه داشته باشد! اما انتخاب خاص و جذاب دیگری نیز وجود دارد که با دانستن نکات کلیدی درباره آن می‌توانید تجربه‌ ای مدرن و بی همتا در فرش کردن فضایتان به دست آورده و جذابیتی خاص به خود و دیگران عرضه کنید. اصولا فرش‌ها از هر نوع و شکلی که باشند، فضا را دوستانه، صمیمی و گرم نشان می‌دهند. معیار انتخاب به نوع احتیاج ما از یک فرش برمی‌گردد.

دکوراسیون

 

ماهی نشسته بر زمین

تأثیر ناب و متفاوتی که یک فرش دایره‌ ای شکل در هر محیط می‌گذارد غیر قابل انکار است. انتخابی است که با خود، یک‌جور « مد » مختص به همراه می‌ آورد و فضای دکوراسیون را برجسته می‌ کند. کارکرد بصری فرش دایره‌ ای شکل، مثل یک شی تزئینی مهم در چیدمان است. به دلیل رنگ و نقش‌ مایه‌ ای که دارد جلوه خاص و زیبا پیدا کرده و در فضا نورافشانی می کند. چنین فرشی که حالتی از اشرافیت دارد درعین‌ حال مدرن نیز هست، درواقع سبکی کلاسیک مدرن به خانه شما می‌ بخشد. منحنی نرم فرش، خطوط ایستا و زاویه‌ های تیز در مبلمان و لوازم دکوراسیون را متعادلسازی می‌ کند و مثل یک قرص ماه کامل بر روی کف اتاق خود نمایی می کند.

ماه رنگی را به خانه دعوت کنید

برای مناسب ترین انتخاب می‌ توانید به نقش پارچه مبل، کوسن یا پشتی‌ ها و یا کاغذ دیواری اتاق دقت نمایید. رنگ زمینه آن ها را مد نظر داشته باشید و فرشی دایره‌ ای با همان رنگ زمینه انتخاب کنید. اگر دوست دارید توفیر بیشتری ایجاد کنید، رنگی که بیشترین جلوه را در فضایتان دارد مد نظر قرار دهید. اگر پارچه‌ های به‌ کار رفته در چیدمان شما پرنقش‌ و نگار و شلوغ است در این صورت فرش دایره‌ ای تان بایستی ترکیبی آرام‌ تر داشته باشد. اگر رنگ آن سیاه با نقش‌ مایه سفید باشد نیز از نظر بصری فرشی لوکس به حساب می آید و همین خصوصیت را به چیدمان نیز خواهید بخشید. اگر رنگ فرش با رنگ چیره بر محیط کاملا متمایز انتخاب شود، جذابیت این مغایرت بر خانه حاکم می‌شود. گاه فرشی که بر می گزینیم، جبران‌ کننده مغایرت ها می‌ شود که در اکسسوری‌ ها و مبلمان وجود دارد و نتیجه انتخاب درست فرش، ایجاد هماهنگی در کل فضای خانه خواهد بود.

کاربرد فرش گرد

  • زمان انتخاب و خرید، مثل هر نوع فرش دیگر، میزان سطحی را که می‌ خواهید بپوشاند در نظر داشته باشید. بهترین جا برای گستردن فرش دایره‌ای شکل، مرکز اتاق است.
  • سایز فرش بایستی آن‌ قدر بزرگ باشد تا در محیط گم نشود و مبلمان اصلی دکوراسیون در ارتباط بصری و مکانی با آن قرار بگیرد. لبه آن بایستی در امتداد لبه پایینی مبل باشد تا فردی که روی مبل می‌ نشیند پاهایش بر روی فرش قرار بگیرد. در این صورت چیدمانی منسجم خواهید داشت.
  • انتخاب چنین فرشی برای دکوراسیونی با مبلمان دایره‌ وار مثل میز غذا خوری گرد یا میز قهوه‌ خوری، گزینه مناسبی خواهد بود. همه ما به شکل ذاتی از هماهنگی و تعادلی که حاصل تکرار اشکال شبیه به هم باشند لذت می‌بریم، البته حتما به سایز فرش برای زیر میز غذاخوری دقت کامل را داشته باشید تا زمانی که صندلی‌ها را برای نشستن عقب می‌کشید از روی فرش به بیرون نلغزند و دور نشوند.
  • از فرش گرد می‌توان به‌ عنوان یک جداکننده خاص یک فضا از فضای دیگر نیز استفاده کرد، چرا که به موجب شکل خاص و زیبای آن، چشم آنجا را جایی جدا از مابقی فضا درک می‌کند.
  • چیدمان متقارن بر چنین فرشی، حس تعادل خوبی به چیدمان خانه شما می‌ بخشد.
  • از فرش گرد برای پر کردن گوشه‌های خالی اتاق نیز می‌توان استفاده کرد، به‌خصوص اگر سایز اتاق بزرگ باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید