اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

ربات حفاظت از محیط زیست

کمپانی Apple

با کمک ربات نوین دیزی ، Apple قادر است یک آیفون قدیمی را در چند دقیقه به قطعه های گوناگونی تبدیل کند. سرعت عمل این ربات شاید حتی از سیری، دستیار هوشمند Apple هم بیشتر باشد. دیزی ربات بی همتایی است که با هدف بازیافت طراحی و توسعه پیدا کرده است. 

ربات

ربات Dasiy 

کمپانی Apple روز یکشنبه هفته جاری طی یک رویداد جهانی حفاظت از محیط زیست، ربات بازیافت دیزی را به معرفی کرد. این دستگاه در قیاس با ورژن پیشینش یعنی Liam پیشرفته تر بوده و سریع تر قادر به بازیافت است. دیزی را می شود قسمتی از تکاپو های Apple جهت داشتن جهنی سالم با یاری تکنولوژی دانست و باعث خواهد شد تا دستاوردهای قبلی به منابعی تجدید پذیر جهت آینده دربیایند.

موبایل های هوشمند حاوی مواد اولیه متعددی مثل طلا، مس، پلاتین، لیتیوم، آلومینیوم و فولاد هستند که می شود آن ها را بازیافت کرد. لذا جهت انجام چنین عملی احتیاج است تا از دستگاه های مخصوص بازیافتی استفاده کرد. به گفته Apple این دستگاه در هر ساعت ۲۰۰ موبایل هوشمند آیفون را بازیافت میکند و در دسترس کمپانی قرار میدهد.

عملکرد

Dasiy نخست Smartphone را اسکن میکند تا اطلاعات کاملی از ساختار و ابعاد دستگاه به دست آورد بعد آغاز به جدا کردن قطعه ها میکند. با درنظر گرفتن وجود سنسورهای متعدد دقت عملکرد دیزی در بیرون آوردن پیچ ها و جدا کردن قاب به صورت دقیقی انجام می گیرد.

Apple می خواهد جهت بازیافت هر آیفون و ارائه Smartphoneهای قدیمی به وسیله ی مشتریان با برنامه Apple Backup تا ۳۰ آوریل کمک بسیاری به حفاظت از محیط زیست کند. با ارائه موبایل هوشمند قدیمی، متشریان از Apple کارت هدیه دریافت خواهند کرد تا کارشان بی جواب نماند.

Lisa Jackson یکی از مدیرهای بخش محیط زیست Apple بیان داشت:

در Apple ما به صورت دائم به‌دنبال راه حل هوشمندانه برای رودروریی با تغییرهای آب و هوایی و حفظ منابع گران بهای زمین هستیم.

وی افزود:

به رسمیت شناختن روز زمین با کمک مشتریان ما که از راه برنامه Apple GiveBack اقدام عالی انجام می دهند، ارزشمند است. ما هیجان زده هستیم تا دیزی را به دنیا ارائه کنیم، ابزاری هوشمندانه که باعث حفظ محیط زیست می شود.

انتظار میرود با وجود Dasiy کمک بسیاری به حفظ طبیعت و زمین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید