اخبار, رباتیک

ربات های عجیب ساخته شده

ربات

امروزه تکنولوژی به صورت روز افزون در حال ساخت ربات هایی با کارایی های متفاوت است.در این مطلب ۶ تا از عجیب ترین ربت هایی که به وسیله مردم ساخته شده است معرفی میشوند.

Octavia

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا یک ماشین انسان نا به نام Octavia ساخت است.این ربات هوشمند است و یک ربات آتش نسان برای ناوگان هاس آمریکا میباشد و دانشمندان در تلاش اند بتوانند این ربات را ارتقا دهند تا بتواند حرکات و گفتار انسان را تشخیص دهد و در کنار آتش نشانان به کمک مردم بروند.

H1N1 Flu

ربات انسان نمای H1N1 Flu برای شبیه سازی فرد مبتلا به بیماری آنفولانزای خوکی در خدمت پزشکان ژاپنی قرار گرفته است. این ربات پوستش شبیه به انسان است و میتواند گریه کند و همچنین تعریق و تشنج کند. اگر این ربات توسط پزشکان درمان نشود، بیماری اش وخیم تر شده و اگر شرایط بیماری آن به شدت بد شود تنفس آن قطع شده و ربات میمیرد.

bigdog

این ربات در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است.ربات bigdog یک ربات باربر است و در خدمت ارتش آمریکا در آمده است.این ربات وسایل سنگین سربازان را حمل میکند و قابلیت حمل ۱۵۰ کیلوگرم  را دارد و آن را تا سرعت ۴/۶ کیلومتر بر ساعت حرکت میدهد.

پیشرفت علم

» Nao

این ربات خودکار و قابل برنامه ریزی است و قابلیت های شنیداری، بصری، و حرکتی دارد و می تواند روی سطوح متفاوت راه برود، چهره ها و اجسام را ردیابی و تشخیص دهد، احساسات را درک کند و  همان حالات را نیز از خود بروز دهد، و همچنین به فرمان های صوتی یا لمسی خیلی سریع واکنش نشان می دهد. جالب این جاست که نائو می تواند به شیوه گانگنام استایل برقصد.

Kurata

این ربات تقریبا نمونه کامل ربات هایی است که در سری فیلم های transformers  یا real steel است و دنیای ربات ها را بسیار شگفت زده کرده است.کوراتا ساخت یک شرکت ژاپنی است.این ربات ۴ متر قد دارد و در دستانش اسلحه های خطرناک را حمل میکند و یک راننده درون آن قرار میگیرد و آن را کنترل میکند همچنین هدایت آن میتواند به وسیله اسمارت فون و از راه دور صورت گیرد.

ACM-R5

این ربات ساخت شرکت ژاپنی است.ربات ACM-R5 از آن دسته ربات هایی است که هم حیرت آور است و هم هیجان انگیز است.این ربات به گونه ای است که در آب به راحتی شنا میکند و همچنین میتواند در خشکی نیز بخزد.شکل این ربات نیز به صورت ماری شکل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید