اخبار, دکوراسیون

رنگ قرمز در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون

رنگ قرمز یک رنگ هیجان‌انگیز و پرشور است. استفاده از این رنگ پرحرارت در فضاهای متعدد برای پیشگیری از افسردگی و سکون پیشنهاد می‌شود اما میزان استفاده از این رنگ باید با دقت انتخاب شود. استفاده بیش‌ از اندازه از این رنگ پرشور موجب ایجاد هیجان و استرس بی‌مورد در افراد می‌شود. آشپزخانه یکی از فضاهایی است که استفاده از رنگ قرمز می‌تواند کاربرد مفیدی داشته باشد. مهم‌ترین علتی که از این رنگ در آشپزخانه استفاده می‌شود پرحرارت بودن و اشتهاآور بودن آن است. شما می‌توانید از این رنگ در دیوارها، کابینت، کف‌پوش و اکسسوری‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون

کدام تناژ رنگ قرمز بهتر است؟

انتخاب رنگ قرمز با تناژ مناسب کار سختی است. چنانچه شما فضایی گرم و پرحرارت بخواهید بایستی از رنگ قرمز با تناژ نارنجی استفاده کنید. اگر هم تمایل دارید فضایی سرد و باثبات خلق کنید باید رنگ قرمز با تناژ رنگ آبی را انتخاب کنید.

اثربخشی نور بر روی رنگ قرمز

اگر فضای آشپزخانه‌تان کم‌نور است حتماً از رنگ قرمز کم‌مایه‌تر و براق استفاده کنید. همچنین اگر قصد رنگ‌آمیزی با رنگ قرمز رادارید از آستر رنگ سفید استفاده کنید تا رنگ روشن‌تر باشد. چنانچه آشپزخانه پر نوری دارید می‌توانید از رنگ قرمز پرمایه استفاده کنید. شدت نور موجود در فضا رنگ قرمز را درخشان‌تر می‌کند.

دیوار از یاد رفته در آشپزخانه

به علت پخت‌وپزی که در آشپزخانه انجام می شود معمولاً سقف آشپزخانه را رنگ‌آمیزی می‌کنند. این کار موجب می‌شود که به‌ راحتی آثار چربی و دود ناشی از پخت‌وپز از سقف پاک شود. همین علت خوبی است که سقف آشپزخانه را دیوار فراموش‌شده در آشپزخانه بدانیم. یکی از رنگ‌های مناسب برای سقف آشپزخانه می‌تواند قرمز باشد. رنگ قرمز پرحرارت با نقش بستن بر روی سقف بالاروندگی گرما به‌سوی بالا را یادآوری می‌کند. شما می‌توانید توسط رنگ‌آمیزی و یا با استفاده از المان‌های سقف کاذب، کل یا قسمتی از سقف را به رنگ قرمز درآورید.

انتخاب رنگ مکمل

توجه داشته باشید انتخاب رنگ مکمل از نکات بسیار اساسی برای رنگ قرمز است. رنگ سبز یکی از مکمل‌های خوب در کنار قرمز است. همان‌طور که میدانید رنگ سبز در آشپزخانه ما را به یاد سبزی رنگ گیاهان در طبیعت می‌اندازد. همین امر موجب می‌شود فضایی خوشایند خلق شود و میل به غذا خوردن در شما بالا برود. توجه داشته باشید درصورتی‌ که از اضافه‌ وزن خود نگران هستید سعی کنید در چنین فضایی کمتر حضور پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید