اتصالات, اخبار, لوله

روش تولید لوله های یو پی وی سی(بخش دوم)

لوله پی وی سی

پایدارکننده ها (STABILIZER) :

پایدار کننده های حرارتی یکی از مهمترین نقش ها را در صنعت تولید لوله دارند. دمای تخریب و فرآیند PVC بسیار به یکدیگر نزدیک است. مونومر پی وی سی شامل یون کلر Cl می باشد در صورت افزایش دما بیش از حد دما در زمان پلیمریزاسیون، یون کلر به صورت فعال خارج شده وموجب ایجاد پیوند های دوگانه در پلیمر می شود اگر تعداد این پیوند ها از ۷ الی ۱۰ عدد بگذرد رنگ لوله تولیدی، قهوه ای و در صورت افزایش از ۱۰ عدد رنگ لوله سیاه می شود . Stabilizerها که اکثرا در ایران بر پایه سرب است ، از تشکیل یون فعال کلر جلو گیری می کنند . البته مقدار بیش از حد آن کیفیت پخت را کاهش می دهد. شکل زیر نحوه واکنش کلر را نشان می دهد.

کمک فرایندها PROCESSING AID :

کمک فرایند ها متشکل از کوپلیمر متیل متاکریلات و آلکیل آکریلات هستند که خاصیت های فراوانی دارند و موجب کاهش ضایعات، یکنواختی ابعاد، براقیت سطوح، یکنواختی و استحکام مذاب می شوند.

پی وی سی

 اصلاح کننده ها IMPACT MODIFIER :

اصلاح کننده های مقاومت به ضربه، برای کمک به استحکام محصول در برابر ضربه استفاده می شود و پر کاربرد ترین آنها پلی اتیلن کلرینه شده CPE می باشد که حاوی ۳۰-۴۰ درصد کلر میباشد. از دیگر  مزایای آن مقاومت شیمیایی بالا، خواص ضربه بالا در دماهای پایین، سازگاری مناسب با محدوده وسیعی از افزودنی‌های دیگر، مقاومت بالا در برابر عوامل جوی می باشد.

 رنگ دانه ها PIGMENT :

جهت رنگ بخشی مناسب به لوله های پی وی سی از رنگدانه های معدنی و آلی استفاده می شود. یکی از نمونه مواد معدنی تیتانیوم دی اکسید می باشد که توانایی سفید کردن رنگ لوله را دارد و علاوه بر آن خاصیت میکروب زدایی نیز دارد.

عوامل موثر در تولید لوله های پی وی سی افزون بر ۳۰ مورد می باشد. برخی از مهمترین آنها عبارتند از :
  1. نیروی انسانی و مهارت اپراتوری که با مواد و دستگاه اکسترودر در ارتباط است.
  2. کنترل بیش از ده مورد دمای دستگاه جهت پخت
  3. مواد اولیه مورد استفاده و میزان آنها، که افزون بر ۹ مورد می باشد.
  4. دما، سرعت و شرایط میکسر پیش گرم و سرد.
  5. دمای آب استخر خنک کننده
  6. میزان ورود مواد اولیه به دستگاه
  7. دور موتور دستگاه
  8. میزان آمپر مصرفی دستگاه

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “روش تولید لوله های یو پی وی سی(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید