اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, صنعت پلیمر, لوله

روش تشخیص محصول پلاستیکی و لاستیکی(بخش دوم)

محصولات پلاستیکی

ویژگی برجهندگی

هنگامی که محصول بعد از اصابت بازگردد، در حقیقت مقداری از انرژی پتانسیل نتیجه سقوط خود را در ذنجیره هایش جمع می کند و بعد آن را باز می گرداند و قابلیت آن را  دارد که این رخداد را چند مرتبه انجام دهد. این مشخصه مختص به لاستیک ها است.

همجواری محصول با حلال

  • از طریق تلاقی با حلال ها اگر محصول لاستیکی باشد دچار تورم می شود و دلیل آن هم این است که در دماهای پایین احتمال نفوذپذیری حلالها بیشتر است. اما اگر محصول پلاستیکی باشد نفوذپذیری حلال صورت نمیگیرد و محصول متورم نمی شود.
  • پلاستیک های پخته شده که حاوی درجه اتصالات عرضی بالا هستند در مقابل حلالها بسیار مقاوم هستند اما برعکس آنها لاستیک های پخته شده که حاوی درجه اتصالات پایینی هستند در برابر حلال ها مقاوم نیستند.
  • البته لازم است بدانید که این موارد به حلال ها نیز وابسته است. به طور کلی حلال ها قطبی و غیر قطبی هستند و وابسته به قطبی و غیر قطبی بودن آنها لاستیک ها عملکرد گوناگونی دارند. برای مثال لاستیکهای طبیعی nr در برابر نفت، بنزین و روغنهای غیر قطبی دچار برآمدگی می شوند اما لاستیکهای nbr در برابر حلال های غیر قطبی دچار برآمدگی نمی شوند اما حلالهای قطبی مثل الکل ها، استون ها و روغن های قطبی آنها را برآمده می کنند. در این شرایط باید لاستیک epdm با به جای آن استفاده کرد.
  • طبق آنچه بیان شد می توان مطابق محل قرارگیری و نحوه عملکرد محصول، جنسی را انتخاب کنید که در آن وضعیت بازخورد بهتری داشته باشد. با این روش همچنین می توان جنس محصول مورد نظر را تشخیص داد و سبب کاهش زمان در انتخاب محصول مورد نظر شد.

محصولات لاستیکی

مقایسه دانسیته قطعات لاستیکی و پلاستیکی

با توجه به اینکه به لاستیک ها موادی اضافه می شود باعث می شود که دانسیته آنها به میزان فراوان دچار دگرگون شود و سبب شود که محصولات لاستیکی دانسیته پایین تری نسبت به محصولات پلاستیکی داشته باشند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “روش تشخیص محصول پلاستیکی و لاستیکی(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید