اتصالات, اخبار, صنعت پلیمر, لوله

پی وی سی به چه روش هایی شکل داده میشود؟

پلی وینیل کلراید پی وی سی

به وسیله پلیمریزاسیون مونومر وینیل کلراید صورت می گیرد. بخش فراوان تولید PVC اکثراً به وسیله بسپار تعلیقی صورت می گیرد. به عبارتی بسپار توده ای و بسپار امولسیونی در اندک موردی مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی وینیل کلراید (PVC) از میزان بلورینگی اندکی بهره مند است، منتها به دلیل زنجیرهای قطور دارای استقامت و استواری خوبی می باشد.
تی جی بالا در پی وی سی به مقدار ۸۱ درجه سانتیگراد است اما مقدار این تی جی به حدی زیاد نمی باشد تا فرایند با روش‌های مختلف را دستخوش مشکلات کند. پی وی سی در برابر حرارت و نور تقریباً بی ثبات است و کلرید هیدروژن از آن آزاد می شود. این ماده تاثیرات زیان باری بر ویژگی های اشیا دم دست(اجزای الکتریکی) ضمن تاثیرات فیزیولوژیکی را باقی می گذارد.

مخلوط کن‌ پودری

در هم آمیختن مواد متفاوت به وسیله مخلوط کن های پودری صورت می گیرد. لازم به ذکر است که آمیختن پایدار کننده، روان کننده، پیگمنت و غیره لازم است تقریباً کم باشد و احتمال بروز مشکلاتی را دارند.

دستگاه‌ ژلیفیکاسیون

دستگاه های ژلیفیکاسیون از مدل ماشینهایی هستند که ورقه تولید می کنند.

شکل دادن پی وی سی

دستگاه‌های فرم دادن:

دستگاه های فرم دهنده متشکل از یک و یا چند عدد پیچ مته ای گردان است.

کلندرها:

در کلندرها برای تهیه ورقه‌ هایی که از جنس کایوچو و ترموپلاستیک هستند، برای طول های بالا، رزین نرم شده را مابین دو و یا تعدادی سیلندر گذر می‌دهند.

شکل دهی در فشار پایین:

در شکل دادن در فشار کم قالب گیری از طریق فشار و همچنین انژکسیون خیلی فوری انجام می شود و همچنین از آن جهت ساختن اشیاء قالب گیری شده با سایز کوچک و میانه بکار برده می شود. از دیگر روش ها می توان مواردی مانند قالب گیری به صورت تزریقی، اکستروژن و همچنین شکل دادن حرارتی را نیز نام برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید