اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

انواع روش‌های اتصال لوله‌ PVC (بخش دوم)

لوله پی وی سی

کارگذاشتن لوله های PVC در زیر زمین

  1. عرض کف گودال بایستی حدوداً ۶ برابر قطر لوله ها باشد و متناسب به نوع خاک عرض آن تعیین شود. بستر لوله ها باید از طریق شن و ماسه مهیا شوند و با لایه ۱۰ سانتی متری از کنار لوله ها باید فشرده شود. در مکان هایی که میزان آب زیرزمینی بالاتر از کف ترانشه است باید آبهای اضافی کاملاً جمع شوند.
  2. همچنین در مکان های سرد باید لوله ها در مکان هایی قرار داده شوند که پایینتر از عمق یخ زدگی باشند. همچنین در مکانهایی که می توانند وسایل نقلیه سنگین از روی لوله ها رد شوند و همچنین ریلهای راه آهن بایستی لوله در عمق مناسب قرار گیرد تا سنگینی این وسایل به لوله ها صدمه نزنند.
  3. در زمان قرار دادن لوله باید توجه شود که لوله ها دچار تنشی نشوند. این بدین معنی است که باید از صاف و مناسب بودن بستر لوله اطمینان حاصل شود.

لوله های pvc

کارگذاشتن لوله‌ PVC بر روی زمین

  1. لوله های PVC ضریب انبساطی بالا دارند و این مقدار چندین برابر بیشتر از انبساط طولی لوله فولادی می باشد. به همین علت باید با فاصله هر ۳۰متر ۱ خم با یک اتصال در خطوط لوله بکار گرفته شود. همچنین لوله ها باید در هنگام کارگذاری بر روی تکیه گاه خود کمی آزادی داشته باشند تا بتوانند کمی حرکت کنند.
  2. لوله های PVC زمانی که بر روی زمین کارگذاری می شوند نیاز به تعداد بالایی پایه و تکیه گاه دارند تا از شکم دادن آنها پیشگیری شود و به راحتی منبسط و منقبض شوند. همچنین در این شرایط خمها و قطعه های انبساط باید به میزان کافی باشند تا لوله ها در برابر تغییر حرارت مقاومت نشان دهند.
  3. در کارگذاری این لوله ها باید فواصل پایه و تکیه ها بسیار کمتر از لوله فولادی در نظر گرفته شود.

برای مشاهده محصولات پی وی سی و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “انواع روش‌های اتصال لوله‌ PVC (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید