اتصالات, اخبار, لوله

همه چیز درباره روش اتصال الکترو‌فیوژن لوله(بخش اول)

اتصالات الکتروفیوژن

نکاتی که در استفاده از لوله پلی اتیلن برای انتقال گاز باید رعایت شوند چیست؟

جهت استفاده از لوله های پلی اتیلن در شبکه گازرسانی دانستن و رعایت کردن بعضی نکات لازم است. در ادامه این مطلب گروه رساکالا  این نکات را برای شما معرفی خواهد کرد:

مشخصات شبکه‌ از نظر فشار گاز

گاز خــروجـی‌ از پــالایـشگاه ها در خطوط انتقال فشاری بین ۱۵۰ الی ۷۰۰ psi دارند. در ایستگاه های کاهش فشار این مقدار تا فشار ۲۵۰ کاهش می بابد و وارد لوله های شبکه گاز که‌ از نوع فولادی‌ و با پوشش پلی‌ اتیلن‌ هستند می شود. خطوط تغذیه‌ با فشار ۲۵۰ psi برای استفاده‌ مشترکین‌ کم مصرف‌ وارد ایستگاههای TBS می‌شود که در این ایستگاهها‌ تا فشار ۶۰ psi کاهش می‌یابد. هر یک از ایستگاهها‌ی فشار‌درون شهری، یک منطقه‌ با حدود ۵۰۰ مشترک است این انشعابات خطوط پلی‌اتیلن‌ با فشار ۶۰ psi و با لوله‌های با قطر‌ ۲۵ می‌باشد.

اتصال الکتروفیوژن

روش اتصال‌ لوله‌ های پلی‌اتیلن

اتصال لوله پلی‌اتیلن آسانتر از لوله فولادی است. امروزه در بیشتر کشورها از روش جوش الکترو‌فیوژن‌ در اتصال‌ و جوشکاری‌ پلی‌اتیلن استفاده می شود.. مکانیزم‌ اصلی ‌جوشکاری به این صورت است که محل جوش و اتصالات‌ حرارت داده می‌شوند و این حرارت سبب نرم و خمیری شدن لوله اتصال‌ شده و پس از سرد شدن کامل به هم چسبیده به طوری که لوله و اتصال یکی می‌شوند. حرارت لازم برای رسیدن به دمای نرم و خمیری شدن لوله‌ها ‌در روش الکتروفیوژن به وسیله دستگاه الکترو‌فیوژن و اتصالات‌ آن تولید می‌شود.

مشخصات دستگاه الکترو‌فیوژن:

ابعاد دستگاه در حدود ۳۰*۳۰*۴۰ سانتیمتر می باشد. دستگاه دارای‌ یک صفحه دیجیتال ‌و یک قلم نوری است که این قلم‌ قادر است با خواندن اطلاعات روی بارکد  اتصالات الکتروفیوژنی، ولتاژ‌ مورد نیاز در زمان مشخص محاسبه ‌می‌کند‌ و در پایان‌ زمان جریان الکترسیته را قطع می‌کند.

برای خواندن ادامه این مطلب در رساکالا به بخش دوم مراجعه کنید(بر روی کلمه بخش دوم کلیک کنید).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید