اتصالات, اخبار, پاشنده, لوله

از لوله آبیاری ۱۶ میلیمتر چگونه باید نگهداری کرد؟

لوله آبیاری 16 میلیمتر

لوله آبیاری قطره ای ۱۶ میلیمتر

با توجه به کمبود آب در کشور و این امر که قسمت اعظمی از منابع آب در کشاورزی بکار گرفته می شود، بایستی در مصرف آب تا حد امکان صرفه جویی شود. به همین جهت سیستم های پیشرفته امروزی به جای سیستم های سنتی گذشته مورد توجه واقع شده اند و بکار کرفته می شوند.

در بین این سیستم ها، آبیاری قطره ای یکی از پرکاربردترین ها می باشد. سیستم آبیاری قطره ای به گونه ای طراحی شده است که در بیش از نیمی از مصرف آب را در آبیاری کاهش می دهد که این امر به میزان بالایی به صرفه جویی در مصرف آب کمک خواهد کرد.

نکاتی برای افزایش طول عمر لوله آبیاری قطره ای ۱۶ میلیمتر :

  • از مزایای بارز آبیاری قطره ای می توان به پیشگیری از رویش علف های هرز اشاره کرد که این امر سبب بازدهی بیشتر محصولات خواهد شد.
  • از جهت دیگر گیاهی که در مجاورن لوله آبیاری قطره ای قرار دارد به میزان کمی دچار تنش می شود و این امر هم سبب رشد بهتر محصولات و گیاهان شده و مقدار محصولات را افزایش می دهد.
  • از عوامل مهمی که در سیستم آبیاری قطره ی بایستی مورد توجه واقع شود، وجود صافی ها در سر لوله ها است. به وسیله این صافی ها طول عمر لوله های آبیاری قطره ای افزایش می یابد.
  • نکته دیگری که در سیستم آبیاری قطره ای حائز اهمیت است، خروج آب اضافه از لوله است. به این وسیله لوله ها در فصل سرما یخ نمی زنند و صدمه نمی بینند.
  • با توجه به به نکات گفته شده می توان طول عمر لوله های آبیاری را افزایش داد و هزینه تعمیر و تعویض آن را هم از دوش کشاورزان برداشت.

لوله آبیاری قطره ای 16 میلیمتر

روش انتخاب لوله برای شبکه آبیاری

بر اساس تحقیقات صورت گرفته کشور ما با کمبود آب بسیار شدیدی مواجه است و این روال تا ۳۰ سال ادامه دارد. با توجه به بی آب شدن رودخانه ها و چاه ها کشاورزان به دنبال راهی برای تامین آب و از طرفی صرفه جویی در مصرف آب می گردند و در عین حال نیز سبب افزایش بازدهی محصولات خود شوند. در این بین سیستم های آبیاری قطره ای خواهان زیادی داشته اند و در بین کشاورزان توانسته اند علاوه بر افزایش راندمان، سبب صرفه جویی در مصرف آب تا حد زیادی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید