اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

پهپاد مسابقه ای

کمپانی UVify که یک کمپانی تازه تاسیس در زمینه ی ساخت پهپاد محسوب می شود، یک پهپاد مسابقه‌ای پر سرعت با اسم دراکو را به‌ نمایش گذاشت و این پهباد به وسیله ی وب‌سایت Engadget به‌ عنوان یکی از خوب‌ترین کالاهای رونمایی شده در سال ۲۰۱۷ شناسایی شد. این کمپانی امسال نیز به CES برگشته تا پیروزی سال پیش خود را با پهباد دیگری به نام  اوری  تجدید کند.

پهپاد

توانایی های این پهپاد

مانند UVify ،Draco در ساخت Oori هم روی سرعت پهباد متمرکز کرده است، در صورتی که بیشترین سرعت Draco به ۸۰ کیلومتر برساعت است، این رقم در پهباد Oori که به‌ دفعات کوچکتر است به ۹۶کیلومتر برساعت است. این پهباد به حدی کوچک است که در دست شما جا می‌شود، لذا نمی‌شود آن را برای مسابقه‌ دهندگان چیره دست معقول دانست، ولی چنانچه راغب هستید تبحر خود در کنترل پهباد ها را بیشتر کنید، قادرید از این پهپاد استفاده کنید، افزون بر اینکه قادرید از این پهباد در مکانهای سرپوشیده هم استفاده کنید.

قطعات این پهپاد

Oori در یک جعبه ی جامع عرضه می‌شود که حاوی پهباد، باتری قابل شارژ از شیوه ی کابلUSB و یک هدایت کننده با LCD تماما رنگی است. یک دوربین در بخش روبروی پهپاد جا دارد که تصویرها را بیواسطه برروی صفحه‌ی display هدایت کننده نشان می‌دهد، ایضاً قادرید تصویرهای فرستاده شده به وسیله ی این دوربین را روی LCD چشمی نیز نگاه کنید و در این وضعیت همانند خلبانی خواهید بود که در کابین هواپیما است و آن را کنترل می‌کند.سنسورهای اندازه‌گیری ارتفاع و اندازه‌گیری حرکت رو به پایین هم به Oori کمک می‌کنند تا پرواز پایدارتری داشته باشد.

کلام آخر

در کل می شود گفت که UVify در حین ساخته گروهی نوینی از پهپاد ها است، پهپاد هایی که قادرید از آن‌ها برای پرواز های تفریحی بهره ببرید، ولی کاربرد اساسی آنها اجرای پرواز های باسرعت بالا است. Oori به شکلی طراحی شده که قادر است با بالا رفتن تبحر شما، قابلیتهای خود را زیادتر به عرضه بگذارد. در گام اول می‌توانید از وضعیت پرواز تحت کنترل بهره ببرید، ولی بعد از تعلیم کلیات اولیه‌ ی پرواز قادرید پرواز های جدیتر را آغاز کنید. آیا اینگونه تلفیق قادر است هم اشخاص مبتدی و هم اشخاص چیره دست را به طرف این پهپاد بکشاند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید