اتصالات, اخبار, لوله

آزمون های کیفی پلیمرها(بخش پنجم)

لوله

لوله پلی وینیل کلراید (u-pvc )

• ISIRI 9117: لوله‌های پی وی سی (U-PVC) – مورد مصرف در آبرسانی.
• ISIRI 9118: لوله‌های پی وی سی (U-PVC) – مورد مصرف در تخلیه فاضلاب زیرزمینی بدون فشار.
• ISIRI 9119: لوله‌های پی وی سی (U-PVC) – مورد مصرف در تخلیه فاضلاب ساختمان – ویژگی ها.
• استاندارد ملی شماره ۷۶۶۸ : لوله، اتصالات پلی وینیل کلرید سخت چگالی- ویژگی ها.
• استاندارد ملی شماره ۷۶۶۹ : لوله های زهکشی از جنس پلی وینیل کلرید سخت ـ ویژگی ها و روش های آزمون.
• استاندارد ملی شماره ۷۶۶۹ : لوله های زهکشی از جنس پلی وینیل کلرید سخت ـ ویژگی ها و روش های آزمون.
• BSI 3505: لوله های پی وی سی برای استفاده در تأسیسات آب سرد.
• BSI 3506: لوله های پی وی سی برای استفاده در تأسیسات صنعتی.
• BSI 5481: مشخصات لوله ها و متعلقات پی وی سی برای لوله های فاضلابی ثقلی.
• ASTM D-2241: مشخصات لوله ها و متعلقات پی وی سی.
• ASTM D-2467: مشخصات .
• ASTM D-1784: مشخصات مصالح لوله های پی وی سی.

لوله
• استانداردشماره ۱۳۳۶۱-۱: پلاستیک ها، سیستم لوله گذاری برای کاربردهای آبرسانی فاضلاب و زهکشی تحت فشار مدفون درخاک و بالای سطح زمین – پلی وینیل کلرید سخت- (PVC-U).
استاندارد شماره ۱۳۳۶۱-۲: پلاستیک ها، سیستم های لوله گذاری برای کاربردهای آبرسانی و فاضلاب زهکشی تحت فشار مدفون در خاک و بالای سطح زمین- پلی- وینیل -کلرید سخت (PVC-U)-قسمت ۲: لوله ها
• استاندارد شماره ۱۳۳۶۱-۳: پلاستیک ها – سیستم لوله گذاری برای کاربردهای آبرسانی و فاضلاب و زهکشی تحت فشار مدفون درخاک و بالای سطح زمین – پلی وینیل کلرید سخت- (PVC-U) قسمت۳ – اتصالات
• استاندارد شماره ۱۳۳۶۱-۴: پلاستیک ها – سیستم لوله گذاری برای کاربردهای آبرسانی و فاضلاب و زهکشی تحت فشار مدفون درخاک و بالای سطح زمین – پلی وینیل کلرید سخت- (PVC-U) قسمت ۴ – شیرآلات

  1. U-PVC Powder: پودر upvc مهمترین کاربرد را دارد ولی در برخی موارد گرانول پی وی سی نیز استفاده می شود ، (U مخفف unplasticized نشانگر گرید سخت pvc می باشد)
    در ایران در پتروشیمی بندر امام خمینی و آبادان اروند و غدیر عمده ترین تولید کنندگان پودر upvc هستند.
  2. FILLER: مهمترین پرکننده مورد استفاده در تولید محصول، کربنات کلسیم CaCo3 می باشد که مقدار کم آن موجب استحکام لوله می شود، اما مقدار زیاد آن هر چند قیمت تمام شده محصول را پائین می آورد ولی موجب افت کیفیت شدید محصول می شود. Filler coated با مش بالا جهت تولید محصول بهترین گزینه است.
  3. LUBRICANT : روان‌کننده‌ها دسته‌ بزرگی از مواد شیمیایی که مقاومت و اصطکاک بین قسمت‌های مختلف را کاهش داده و به دو دسته ی عمده : روان کننده های داخلی و خارجی تقسیم می شوند. مهمترین روان کننده های داخلی در تولید لوله u-pvc الکل های چرب، اسید های استر چرب، استارات کلسیم و مهمترین روان کننده های خارجی در تولید این نوع لوله پلی اتیلن واکس و پارافین وکس (Pwax) می باشند.
  4. STABILIZER : پایدار کننده های حرارتی مهمترین نقش را در صنعت تولید لوله دارند. دمای تخریب و فرآیند PVC بسیار به یکدیگر نزدیک است. مونومر pvc دارای یون کلر Cl می باشد در صورت افزایش بیش از حد دما در زمان پلیمریزاسیون یون کلر به صورت فعال خارج شده و موجب ایجاد پیوند های دوگانه در پلیمر می شود اگر تعداد این پیوند ها از ۷ الی ۱۰ عدد بگذرد رنگ لوله تولیدی، قهوه ای و در صورت افزایش از ۱۰ عدد رنگ لوله سیاه خواهد شد. Stabilizerها که اکثرا در ایران بر پایه سرب هستند، از تشکیل یون فعال کلر جلو گیری می کنند. البته مقدار بیش از حد آن کیفیت پخت را کاهش خواهد داد.
  5. PROCESSING AID : کمک فرایند ها متشکل از کوپلیمر متیل متاکریلات و آلکیل آکریلات می باشند که موجب کاهش ضایعات، یکنواختی ابعاد، براقیت سطوح، یکنواختی و استحکام مذاب و… می شوند.
  6. IMPACT MODIFIER : اصلاح کننده های ضربه، برای کمک به استحکام محصول در برابر ضربه استفاده می شود انواع متفاوتی دارد ولی پر کاربردترین آنها پلی اتیلن کلرینه شده CPE می باشد که حاوی ۳۰-۴۰ درصد کلر میباشد مزایای گسترده ای دارد :مقاومت شیمیایی بالا، خواص ضربه بالا در دماهای پایین، سازگاری مناسب با محدوده وسیعی از افزودنی‌های دیگر، مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و…
  7. PIGMENT : رنگدانه های معدنی و آلی که جهت دادن رنگ مناسب به لوله استفاده می شود برای نمونه ماده معدنی تیتانیوم دی اکسید توانایی سفید کردن رنگ لوله را دارد و علاوه بر آن خاصیت میکروب زدایی نیز دارد.

از لوله های UPVC درآبرسانی، تخلیه فاضلابی زیر زمینی بدون فشار و تخلیه فاضلاب ساختمانی استفاده می شود.

لوله های پلی پروپیلن

PP یک ترموپلاست است که از پلیمریزاسیون پروپیلن بدست می آید و قابل بازیافت است. در تولید انواع این لوله ها از استانداردهای مختلف زیر استفاده می شود:
استاندارد شماره۱ – ۶۳۱۴ : پلاستیک ها- سیستم لوله کشی آب سرد ،گرم و داغ پلی پروپیلن – قسمت اول – اصول کلی.
استاندارد شماره۲ – ۶۳۱۴ :پلاستیک ها – سیستم لوله کشی آب سرد،گرم و داغ پلی پروپلین- قسمت دوم – لوله ها – ویژگی ها.
استاندارد شماره۳ – ۶۳۱۴ :پلاستیک ها- لوله کشی آب سرد،گرم و داغ پلی پروپیلن – قسمت سوم – اتصالات – ویژگی ها.
استاندارد شماره۵ – ۶۳۱۴:پلاستیک ها- سیستم لوله کشی آب سرد، گرم و داغ پلی پرپیلن- قسمت پنجم- همخوانی مجموعه لوله و اتصال با شرایط کاربردی.
استاندارد شماره۷ – ۶۳۱۴ :پلاستیک ها- سیستم لوله کشی آب سرد، گرم و داغ پلی پرپیلن- قسمت هفتم – راهنما برای ارزیابی انطباق.
استاندارد شماره ۶۸۴۲:پلی پروپیلن – آئین کار نگهداری و نصب لوله و اتصالات.
استاندارد شماره ۱- ۶۸۴۳ :مواد پلی پروپیلن – قالبگیری و روزنرانی بخش اول – کد گذاری و ویژگیها.
استاندارد شماره ۲-۶۸۴۳:مواد پلی پروپیلن – قالبگیری و روزنرانی بخش دوم- تهیه آزمونه و تعیین ویژگی ها.

خصوصیت ها

مقاومت در برابر کشش، چگالی کم، بی رنگی، سختی، مقاومت در برابر اسید، باز و حلال ها، از جمله ویژگی های پلی‌پروپیلنPP محسوب می شود. هزینه کم تولید آن در مقایسه با دیگر ترموپلاستیک ها جایگاه ویژه ای برای پلی پروپیلنPP در صنعت ایجاد کرده است.
PP-RC از لحاظ مقاومت در مقابل حرارت و فشار مواد شیمیایی به سه دسته تقسیم می شود.
PP-H (پلی پروپیلن هوموپلیمر)
PP-B (پلی پروپیلن بلاک کولیمر)
PP-R (پلی پروپیلن رندوم کوپلیمر)
ماده خام PP-Rاز لحاظ ویژگی های فیزیکی و شیمیایی از ۲ ماده دیگر کارائی و کیفیت خیلی بیشتری و بهتری دارد. مهمترین ویژگی این PP، مقاومت بالای آن در برابر تاثیرات گرما و مواد شیمیایی است. به علت زنجیره رندومیک آن ساختار مونومر ماده PP-R لوله های ساخته شده از این مواد مانع از وجود هر نوع ماده بیولوژیکی در خود می شوند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “آزمون های کیفی پلیمرها(بخش پنجم)

دیدگاهتان را بنویسید