اتصالات, اخبار, لوله

آزمون های کیفی پلیمرها(بخش دوم)

پلیمر

 خصوصیات فنی مواد اولیه

آمیزه
مخلوط همگن ساخته شده از پلی اتیلن و افزودنی های مورد نیاز طبق استاندارد مربوطه می باشد که مواد پلی اتیلنی به دو نوع تقسیم بندی می شود.
مواد PE80 : حداقل استحکام لازم ۸MP در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و پس از ۵۰ سال.
مواد PE100 : حداقل استحکام لازم ۱۰MP در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و پس از ۵۰ سال.

 مستربچ Master batch

عمدتا در لوله های پلی اتیلنی از مستربچ بصورت مشکی استفاده می شود و در زمان استفاده از مستربچ پلی اتیلن مورد استفاده بایستی بی رنگ باشد و باید با مواد پایه سازگار باشد و دوده استفاده شده در این مستربچ بایستی از دوده ویژه پلاستیک به منظور محافظت در برابر پرتو فرابنفش بوده و اندازه ذرات اولیه بین ۱۰-۲۵ nm باشد. در مورد مستربچ زرد و آبی نیز باید سازگاری های ذکر شده وجود داشته باشد آنتی اکسیدان ( ضد اکسنده ) به منظور مقاومت در برابر اشعه UV را دارا مستربچ باشد.

لوله های پلی اتیلن تک جداره:

در تولید لوله های پلی اتیلن تک جداره آبرسانی که مطابق استاندارد ISIRI 14427 و لوله های پلی اتیلن گاز رسانی مطابق استاندارد IGS – M-PL-014-(1)3 مورد کنترل کیفیت قرار می گیرند، که در لوله های گاز رسانی فقط مجاز به استفاده از PE100 خودرنگ بوده و مستربچ زرد با پایه پلی اتیلن سنگین استفاده می شود.

در لوله های پلی اتیلن تک جداره آب رسانی بنا به توافق فی ما بین خریدار و تولید کننده هم از مواد PE80 و هم از مواد PE100 استفاده می شود که در صورت استفاده از مواد بی رنگ از مستربچ با پایه پلی اتیلن سنگین استفاده می شود. بسته به نوع قرار داد در صورت تمایل از مستربچ آبی برای نشانه گزاری استفاده می شود .

لوله های پلی اتیلنی کاروگیت:

در تولید لوله های پلی اتیلن دو جداره فاضلابی کاروگیت که مطابق استاندارد (ISIRI9116 1,2,3) مورد کنترل کیفیت انجام می شود، از مواد پلی اتیلن PE80 استفاده می شود که یک لایه آن مشکی و حالت حلقوی دارد و لایه داخلی آن زرد یا نارنجی رنگ است و دارای سطح صاف است.

خصوصیات مواد پلی اتیلن مورد کاربرد در لوله های تک جداره

مهم : قابل ذکر است با توجه به اینکه در هنگام تولید لوله های گاز رسانی از مواد PE100 خود رنگ ( مشکی ) استفاده می شود کلیه آزمون ها مطابق جدول فوق است با این تفاوت که OIT در دمای ۲۱۰ درجه سانتیگراد گرفته شده و در حالت سختگیرانه باید حداقل ۳۰ دقیقه طول بکشد و نیز MFI در مواد گاز PE 100 حدود ۰٫۲ تا ۰٫۳ است که کلا MFI مواد PE100 این عدد می باشد .
مهم ۲ : در صورت استفاده از مواد بی رنگ در تولید لوله های آب رسانی چون ما از مستربچ استفاده می کنیم باید از مستربچ درصد دوده و پخش و پرا کنش قبل از تولید گرفته شود.

جدول

 

برای اطلاعات بیشتر به بخش سوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “آزمون های کیفی پلیمرها(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید