اتصالات, اخبار, پمپ

انواع پمپ باتوجه به کارایی(بخش اول)

پمپ

تاریخچه

دو هزار سال پیش در مصر باستان مخترع یونانی به نام Ctebius وسیله ای برای انتقال آب ساخت که بعدها در این وسیله تغییراتی ایجاد شد که به آن پمپ آب گفته و برای پمپاژ آب استفاده می شود. اولین پمپ های گریز از مرکز در اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم توسط مهندسین فرانسوی و ایتالیایی ساخته شده و کاربرد عملی یافتند. پمپ خانگی وسیله ای برای انتقال آب از یک منبع یا یک سطح به یک منبع یا یک سطح دیگر است و در واقع اولین بار برای ساده تر کردن انتقال آن با سطل ایجاد شد.از پمپ آب خانگی در مصارف مختلفی از جمله کشاورزی، خانگی، صنعتی و یا برای انتقال فاضلاب به مکان مد نظر و یا تخلیه آب از مکانی به مکان دیگر کاربرد دارد . جنس بدنه ی پمپ خانگی از استیل ضد زنگ، چدن یا برنز است. پمپ آب خانگی بر اساس توان موتور طبقه بندی می شوند و هرچه توان موتور بالاتر باشد دبی آب خروجی از پمپ بیشتر است، به عبارت دیگر میزان آب خروجی در دقیقه بر اساس توان موتور پمپ، تغییر میابد. مسلماً هرچه که تعداد طبقات یک آپارتمان بیشتر باشد شما نیاز به یک پمپ خانگی قویتر خواهید داشت. 

پمپ

چه طور مارک مناسب جهت پمپ آب خانگی را برگزینیم؟

 برند و برندینگ یکی از مسائل مهم در دنیای تجارت و اقتصاد است و شرکت های بزرگ با استفاده از برندینگ محصولاتشان را در دایره وسیع تری نسبت به رقبا با قیمت های مناسب در بازار عرضه می کنند. شهرت و اعتبار برند در زمینه تخصصی پمپ آب،  فعالیت برند در تولید سایر محصولات مانند انواع پمپ صنعتی و غیره، قیمت پمپ خانگی با توجه به توان پمپ، تنوع پمپ آب خانگی برند، کیفیت و ضمانت پمپ آب، رضایت مشتریان از محصولات برند از مواردی هستند که باید در هنگام انتخاب برند توجه کنیم. در ضمن شما میتوانید برای مشاوره و خرید پمپ خانگی مناسب و همچنین قیمت از کارشناسان شرکت رساکالا نیز راهنمایی بگیرید کشور تولید کننده پمپ آب تعیین کننده کیفیت یک پمپ آب خانگی نیست بلکه برچسب مصرف و استاندارد تولید است که در تعیین کیفیت پمپ آب خانگی تاثیر میگذارد. هم اکنون شرکت های چینی زیادی هستند که پمپ های آب تولید شده خود را به سرتاسر دنیا از جمله آلمان و آمریکا که خود در صنعت تولید پمپ های آب خانگی بسیار پیشرو هستند، صادر می نمایند. بنابراین بهتر است بجای حساسیت بر روی کشور سازنده به  استاندارها و کیفیت محصول حساس باشید.

اقسام پمپ های آب خانگی با درنظر گرفتن کارایی و کاربرد آن

پمپ بشقابی

پمپ بشقابی از انواع پمپ خانگی می باشد. پمپ بشقابی دارای پروانه ای باز می باشد که دبی بیشتر و فشار کمتری نسبت به سایر پمپ ها تولید می کنند. این پمپ ها برای مصارف خانگی، آبیاری کشاورزی و سایر تجهیزات استفاده می شوند. جهت کارکرد صحیح پمپ از آن بایستی جهت پمپاژ آب تمیز، مایعات غیر خورنده و بدون ذرات ریز جامد استفاده نمود. بدنه این پمپ ها از جنس چدن و با پوشش ضد زنگ می باشد. 

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید