اتصالات, اخبار, پمپ

انواع پمپ باتوجه به کارایی(بخش سوم)

پمپ

لوازم و اجزای تشکیل دهنده پمپ آب خانگی

بلبرینگ، سیل مکانیکی، نوار گرافیتی، واشر کاغذی، رینگ خنک کاری، محفظه آب بندی، رینگ خنک کاری، پروانه، رینگ سایشی، بوش، پوسته یا هوزینگ، دیفیوز، عینکی، گیج فشار، پایه، شافت، کاسه نمد، دیسک کف گرد، پیستون، دیافراگم، دنده، سیت و بال، کلید اتوماتیک، مکانیکال سیل از اجزای پمپ می باشد. همین طور برای بهینه سازی پمپ آب خانگی می توانیم از مخزن انبساط و ست کنترل بهره برداری نماییم. 

پمپ

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

دارای مخزن نسبتا کوچکی است که در داخل تیوپی تحت فشار گاز نیتروژن و آب قرار می گیرد. این منبع بعد از خروجی پمپ، نصب شده و علاوه بر تامین آب مصرفی، فضای خالی مخزن را پر می کند.

پمپ خانگی با کلید اتوماتیک

پمپ خانگی با کلید اتوماتیک نسبت به پمپ خانگی با منبع انبساط نسبتا هزینه کمتری دارد ولی برای استفاده از این نوع پمپ باید میزان باز و بسته شدن شیر را مد نظر قرار داد چون در هر دور باز و بسته شدن شیر کلید اتوماتیک استارت زده و پمپ شروع به کار می کند لذا در مورادی که میزان مصرف بیشتر است باید از این نوع پمپ صرفنظر نمود.

بوستر پمپ آب

برای کنترل کار پمپ ها از بوستر پمپ بهره برده می شود که به طور معمول از دو یا چند پمپ به یکدیگر وصل شده اند که همزمان با یکدیگر فشار مورد نظر را تامین می کنند. بوستر پمپ های ثابت با یک دور ثابت به کار خود ادامه می دهند اما بوستر پمپ های متغییر هزینه بسیار زیادی دارند و مجهز به تابلو فرمان هوشمند به همراه اینورتر هستند که دور کارکرد پمپ ها را تنظیم نموده و از مصرف برق زیاد و سر و صدای پمپ ها جلوگیری می کند. 

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید