اخبار, دکوراسیون

پاف در دکوراسیون خانه(بخش اول)

دکوراسیون

پاف، مبل کوسنی، چهار پایه های پارچه ای و حتی صندلی های عثمانی ظاهری شبیه بهم داشته و جدیدا نیز طرفداران بسیاری را در دکوراسیون به سوی خود جذب کرده اند. شاید شما هم در خانه های زیادی یکی یا دوتا از آن ها را دیده اید اما نکته مهم که در این زمینه مطرح می شود کاربرد و علت استفاده از آن هاست. ممکن است بعضی برای نشستن استفاده شوند اما بعضی برای طراحی ورودی و فضای ذخیره سازی. در هر صورت قبل از هر انتخابی باید بتوانید ابتدا کارایی آن ها را مشخص نمایید. در ادامه من استفاده های خاص و کاربردی این نشیمن گاه های دوست داشتنی را برایتان توضیح خواهم داد. 

دکوراسیون

تقسیم کردن محیط به وسیله پاف

در بسیاری از خانه ها و آپارتمان های امروزی به دلیل کوچکی و کمبود جا، برای جدا کردن فضاهای مختلف باید از راه هایی غیر از دیوار کشیدن استفاده کرد. به غیر از پارتشین ها، پاف و صندلی عثمانی می تواند یک راه ساده و زیبا باشد. شما به راحتی می توانید با استفاده از آن ها، سالن یا اتاقتان را به دو قسمت جدا کرده که از لحاظ بصری نیز به صورت مجزا دیده می شوند. به طور مثال قسمت ناهارخوری را از فضای نشیمن جدا نمایید. انتخاب رنگ و اندازه آن ها کاملا به فضا و دکوراسیونتان بستگی خواهد داشت.

ایجاد آسایش در آشپزخانه

اگر شما در یک خانه جمع و جور زندگی می کنید و کارهای زیادی مانند غذا خوردن، مطالعه و … را در آشپزخانه تان انجام می دهید، پاف ها می توانند یک فضای راحت و نرم را برای شما به وجود بیاورند. ممکن است حتی شما جایی برای صندلی نداشته باشید، اما یک پاف یا چهارپایه کوچک می تواند همان نقش را برایتان ایفا کند. تصویر بالا به خوبی این ایده را به شما نشان می دهد. یک نیمکت کوچک در کنار دیوار به همراه یک میز و پاف طراحی کامل و کارآمدی ارائه می دهند.

پاف و صندلی عثمانی در محیط های کوچک

گاهی اوقات برای فضاهای کوچک خانه باید از وسایل چند منظوره استفاده کرد. مدل پاف هایی که دارای درب بوده و به عنوان فضای ذخیره سازی طراحی می شوند برای این منظور ایده آل هستند. به طور مثال در حمامی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، یک پاف کلاسیک هم به عنوان نشیمن و هم به عنوان فضایی برای لباس ها مورد استفاده قرار گرفته است. همین یک عنصر کوچک دکوراسیون شیک و جذابی را در حمام به وجود آورده است.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید