اتصالات, اخبار, لوله

ماشین جوشکاری پلی اتیلن

پلی اتیلن

امروزه استفاده از لوله های پلی اتیلن در صنعت و پروژه های عمرانی رو به افزایش است. برای بهره مندی از لوله های پلی اتیلن احتیاج به اتصالات پلی اتیلن است که براساس کاربرد متفاوت است. لوله های پلی اتیلن آبرسانی به دو دسته تقسیم می شوند:

۱-لوله های پلی اتیلن HDPE

۲-لوله های پلی اتیلن LDPE

لوله های پلی اتیلن HDPE لوله هایی است که خطی هستند درجه ذوب آنها کریستالی است و در مواد PE80 دمای ذوب ۲۰۰تا۲۱۰ و مواد PE100 دمای ۲۲۰تا۲۳۰ درجه سانتی گراد می باشد. لوله ها حتما می بایست در زمین دقت شوند و نبایستی در معرض آفتاب قرار گیرند. لوله های LDPE لوله هایی نرم هستند که جهت خط فرعی و معمولا روی زمین و زیر درختان استفاده می شوند.

لوله های پلی اتیلنی

ماشین جوشکاری

ماشین آلات جوشکاری لوله و اتصالات پلی اتیلن نسبت به ساز لوله‌های پلی اتیلن متفاوت می‌باشد و هر مدل از ماشین‌های جوش لوله پلی اتیلن یک سری از لوله‌های پلی اتیلن را پوشش می‌دهد. این ماشین آلات به شیوه جوش لب به لب Butt Fusion عمل جوش را انجام می‌دهند.
ماشین آلات جوش پلی اتیلن به دو مدل نیمه هیدرولیک و تمام هیدرولیک تقسیم می‌شود که هر کدام از آنها تعدادی فک و لوله گیر دارند. دستگاه جوش پلی اتیلن با کیفیت دارای فلنج گیر، لوله‌گیرهای مختلف و رنده‌ی باکیفیت می‌باشد.

شیوه عملکرد جوش در ماشین های جوشکاری و فرآیند جوش پلی اتیلن:

ساختار ملکولی لوله پلی اتیلنی بر اثر حرارت دیدن به حالت آمورف تغییر می‌کند در نتیجه لوله به ماده‌ای انعطاف پذیر تبدیل می‌شود، بعد از جوش لوله و سرد شدن آن، ساختار مولکولی از حالت آمورف به کریستالی تغییر می‌کند و در نتیجه محل اتصال به صورت یکنواخت و همسان با لوله در می‌آید.

انواع دستگاه های جوش پلی اتیلن در مدل های نیمه هیدرولیک و تمام هیدرولیک:

دستگاه‌های دستی : سازهای ۱۱۰ و ۱۶۰ را پوشش می‌دهد.

دستگاه ۵۰ – ۱۶۰

دستگاه ۶۳ – ۲۰۰

دستگاه ۹۰ – ۲۵۰

دستگاه ۹۰ – ۳۱۵

دستگاه ۲۰۰ – ۴۰۰

دستگاه ۲۵۰ – ۵۰۰

دستگاه ۳۱۵ – ۶۳۰

دستگاه ۴۰۰ – ۸۰۰

دستگاه ۷۱۰ – ۱۲۰۰

دستگاه زاویه زن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید