اتصالات, اخبار, لوله

محافظ کابل لوله پلی اتیلنی(بخش اول)

پلی اتیلن

دلایل استفاده از محافظ کابل لوله پلی اتیلن

 مساله حائز اهمیت در زمان خرید کابل چگونگی تعویض و تعمیر آن در زمان بروز معضل است. به طوریکه بایستی به این مساله دقت شود که در صورت احتیاج به تعمیر چگونه میتوان آنرا از زمین خارج و در نهایت تعمیر کرد. در واقع استفاده از یک محافظ لوله مناسب برای کابلها آغاز یک سرمایه گذاری ایمن است. 

محافظ لوله

محافظ کابل لوله پلی اتیلنی(HDPE):

محافظ کابل لوله پلی اتیلنی در واقع انتخابی با کارایی بالا برای کابل گذاری میباشد، این لوله که خصوصیات کارایی بالایی از جمله مقاومت شکست، شعاع خمش و توان کشش بالایی دارد بهترین گزینه برای حفظ کابل ها معرفی شده است، استفاده از لوله پلی اتیلن HDPE در تجهیزات جاده سازی، حفاری تصادفی محافظ قوی و خوبی میباشد و کابل ها را از آسیب جوندگان حفظ مینماید.
بعضی از مزیتهای متمایز لوله پلی اتیلن به شرح زیر است :

پشتیبانی از سرمایه گذاری کابل

محافظ کابل لوله پلی اتیلنی در صنایع متعدد کاربری و عملکردی عالی دارد به طوری که در صنعت مخابراتی با عملکردی مناسب از سرمایه گذاریهای زیرساختها حمایت میکند، در خدمات فیبر نوری، این لوله حفاظ مانع از نفوذ رطوبت به داخل میشود و از نظر مکانیکی هزینه های جایگزینی ناشی از آسیب تصادفی را تا حد زیادی می کاهد. این نوع لوله ها همچنین برای حفاظت از تاسیسات کابل های مخابراتی کواکسیال پهنای باند بالا نیز استفاده می شوند موجب افزایش طول عمر آنها می شود.
در صنعت برق محافظ کابل لوله پلی اتیلنی به حفظ سطح خدمات عملیاتی بالا کمک می کند. با وجود طول عمر بالای سیستمهای کابل قدرت که به طور مستقیم کار گذاشته شده و به طور معمول ۳۰- ۴۰ سال عمر میکنند، عوامل و تاثیرات بیرونی از ابتدا بر آنها موثر بوده و بیشتر نیازمند تعمیر مجدد اند در برابر محافظ کابل لوله پلی اتیلنی نارسانا از کارگذاری مستقیم کابل های اولیه (جایگزینی با مبدل ترانسفورماتور) و ثانویه (مبدل ترانسفورماتور برای استفاده کننده نهایی) بهره می برد.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید