اتصالات, اخبار, لوله

بوش های پلی اتیلنی HDPE(بخش اول)

پلی اتیلن

خلاصه

استفاده از بوش ( HDPE ) در لوله های پلی اتیلنی با چگالی بالا بیشتر از ٢۵ سال است که به عنوان فرایندی کاملا موفق از لوله های پلی اتیلنی در مقابل خوردگی های درونی حفاظت میکند.
اگرچه در مواردی به دلیل استفاده در درجه حرارت بالاتر و یا حضور بخار در خط لوله، محدودیت هایی را در استفاده از این تکنولوژی ها قائل شده اند.
همه ی آسترهای لوله پلی اتیلن پلاستیکی که در موارد کاربرد گازی استفاده میشوند برای نشت گازی که بین فضای بوش و لوله ی فولاد کربنی  ایجاد میشود ، آمادگی لازم را دارند. در این میان مولکول های کوچک تری مثل مولکول هیدروژن، نسبت به مولکول های دیگر برای نفوذ یا نشت گاز از آمادگی بیشتری برخوردارند.
البته تمام مولکول ها با قرار گرفتن در شرایط فشار و درجه حرارت بالاتر با درصد نسبی وسیعتر  قابلیت نشت پیدا میکنند. سیستم بوش برای ارائه یک روش کار آمد و موثر طراحی شده است تا از این طریق بتواند گازهای مستعد نشتی را مدیریت کند. با اینکه آستر ایمنی همه ویژگیهای حفاظتی استر پلی اتیلن را در مورد بوش HDPE با دیواره صاف را دارا است .با این وجود در یک سری شیارهای کوچکی که روی سطح خارجی بوش قرار دارند با یکدیگر متفاوت هستند. این شیارها که داخل آستر HDPE قرار دارند راهی را برای عبور گازهای نشتی فراهم میکند.

این گاز ها در امتداد شیار هایی هدایت می شوند که وظیفه آنها بازبینی دریچه های هوارسانی است که نزدیک اتصالات خط لوله تعبیه شده اند. این بازبینی و هوارسانی میتواند هم به شکل دستی و هم به شکل کاملاً خودکار صورت گیرد تا فشار میان لوله ای را تا زیر سطح مورد نظر حفظ و از ایجاد مشکلات مخرّب جلوگیری کند و همچنین به سرعت از وجود احتمالی هر گونه نشتی در قسمت پیچ کولاس ( HDPE )  خبر میدهد
این مقاله نه تنها نظریه ای وراتر از بوش ( HDPE ) را آزمایش کرده و توضیح می دهد بلکه نمونه ای از کاربرد آن را در دنیای واقعی ارائه میدهد.

پلی اتیلن

پیشگفتار

سال های متمادی است که خورندگی داخلی لوله های پلی اتیلنی کربنی مشکلی برای صنعت نفت و گاز محسوب میشود که  حل آن در کنار سرمایه گذاری مالی تلاش و کوشش های مستمر و موثر را طلب میکند . حتی پس از بازدید داخلی لوله ها پیدا کردن خطر احتمالی نشت گاز و خرابی های محیطی امری مشکل و  پرهزینه محسوب میشود . درحالی که روش های متعددی جهت جلوگیری، کاهش و کنترل خوردندگی های داخلی وجود دارد، با این وجود ثابت شده است که استفاده از بوش های ارتجاعی روشی بسیار موثر جهت حفاظت خطوط لوله های فولاد کربی به شمار می آید، که فواید هزینه ای قابل توجهی را در تداوم سیکل عملیات ارائه می دهد. گرچه استفاده از پلی اتیلن HDPE با چگالی بالا یک انتخاب سنتی و شکل پذیری حرارتی برای بوش پلیمری محسوب میشود ، اما در مواجهه با کاربردهای گازی و حرارتی به شکل موفقییت آمیزی از پلیمر ها و پلی آمیدهای نامتعارف استفاده میشود که معمولا با صرف هزینه ی قابل توجهی جهت نصب همراه است. راه حل دیگری وجود دارد که امکان استفاده از بوش شکل پذیری حرارتی سایز بالا را در شرایط های سخت میسر میکند.

 تاریخ بوشهای پلی اتیلنی با چگالی سخت

سالهای متمادی است که از بوشهای HDPE برای کشیدن آستر در لوله های پلی اتیلنی استفاده می شود تا در مقابل خوردندگی و پوسیدگی از آنها محافظت کند.
بوشهای HDPE از یک سری مواد خام قابل دسترس و کم هزینه استفاده می کند که معمولا با ISO PE-100 یا ASTM PE – 3408 مشخص شده  و مقابل طیف وسیعی از مواد شیمیایی مقاومت می کند. ویژگیهای فیزیکی آن غالبا بدلیل افزایش مقاومت در مقابل خورندگیها نسبت به فلزات کربنی و عاری از پوشش قابل توجه می باشد. علاوه براین ماهیت پلیمریHDPE و ویژگیهای حاصل آن، آنرا بعنوان وسیله ای برای بازسازی خط لوله های موجود متمایل میکند. زیرا که بوش HDPE برای آستر کشیدن چاله ها و شکافهایی که در اثر خوردگی پدید آمده بسیار قابل استفاده می باشد.
نهایتا علاوه بر کاهش یا حذف ساییدگی درون خطوط لوله فولاد بوش HDPE می تواند خواص سیالی خطوط لوله را بهبود بخشد زیرا با وجود کاهش اندک درون قطر لوله اما زبری مطلق HDPE 30  برابر صاف تر از استیل جدید کربنی می باشد.
در حالیکه از HDPE درمصارف چون  پوشش لغزشی استفاده شده است با این وجود اساسا در این فرایند از یک لوله ی میزبان موجود استفاده میشود که به سوی لوله های  پلی اتیلنی HDPE هدایت می شود و دارای قطر کوچکتر و کاملا ساختاری است.
با استفاده از قدرت مماسی که  میزان آن از قدرت فولاد کربن کمتر است لوله HDPE باید انقدر ضخیم باشد که هم بتواند میزان افزایش فشار را تحمل کند  و هم بتواند درصد فشار ( HDPE ) را به طور قابل توجهی در سیستم هیدروکربنی کاهش و در جاهایی که فشار بالا تر از شرایط پیرامونش می باشد بطور قابل توجهی کاهش دهد . بدین ترتیب استفاده تعاملی از بوش ( HDPE ) با اتصالات محکم توسعه داده شده است . و از آنها در برنامه های کاربردی علیه خوردگی ایجاد شده دراثر فشار بالاتر استفاده میشود که اغلب آنها در خطوط لوله نفت خام دیدیده می شود.
این برنامه های کاربردی معمولا شامل خطوط لوله ی نفت خام و خطوط لوله ای که حاوی امولسیون روغن با سه جریان فاز یعنی: آب تولید شده – تزریق آب – خدمات دفع آب – خط لوله ی گاز ترش و مرطوب و تولید کربن دی اکسید و دیگر برنامه های کاربردی خط لوله مانند خدمات آب نمک – آب و فاضلاب-آب اسید و دوغاب شیمیایی برنامه های هستند که استفاده از آنها در بوشهای ( HDPE ) بی نظیر می باشد. از قدیم ایام و بطور قاطع از آسترهای (HDPE )  با جداره صاف برای حفاظت داخلی خطوط لوله مورد استفاده قرار گرفته است .
در واقع  از لحاظ آستر ها با دیواره صاف تنها تفاوت موجود بین لوله پلی اتیلن  (HDPE) بوش و لوله پلی اتیلن مستقل  در ضخامت دیوار آنها می باشد . دو کلمه ‏ی جادویی توسط و جامع کلماتی هستند که شرایط را جهت انتخاب و تولید موفق بوش HDPE  برای تولیدکنندگان آسانتر می‏کنند. زیرا تنها متغیر خروجی ضخامت دیواره لوله است.
دیوار صاف روی بوش HDPE باعث اتصال محکم این دیواره با دیواره‏ی داخلی لوله استیل میزبان می‏شود بدین معنی که این کار با حداقل فضای ممکنه بینHDPE و لوله‏ ی میزبان صورت می‏گیرند.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید