اتصالات, اخبار, لوله

بوش های پلی اتیلنی HDPE(بخش چهارم)

پلی اتیلن

طراحی اضافی و اصلاحات تکمیلی

گرچه بوش‏های شیاردار راه خروج گازهای نشتی محسوب می‏شود . یک مانع بزرگتر سر راه جمع شدن گازهای نشتی از طریق طراحی وجود دارد . این حقیقتی قابل تأمل است زیرا که افت فشار غیر قابل کنترل در لوله‏ ای با بوش شیاردار می‏تواند به حجم وسیع‏تری از گازهای نشت یافته منتهی گردد. لذا استفاده زیرکانه و هوشمندانه از هواکش‏های بازبینی‏ کننده برای خط لوله با بوش‏های شیاردار امری بسیار مهم است.
رایجترین روش انجام این کار، انجام دستی آن به وسیله ی کارکنان پالایشگاه می‏باشد یعنی همان کاری که برای خطوط لوله با بوش HDPE  با دیواره صاف انجام می‏گیرد. در مناطقی که دسترسی به آن‏ها سخت می‏باشد یا مناطقی که از نظر محیطی مناطقی حساس به شمار می‏ آیند، می‏توان لوله‏ های CRA کوچک را در مجاورت هواکش‏های بازبینی‏ کننده تعبیه کرد که تا لبه‏ ی انتهای اتصالات را از آن جدا و سوا کرد.
این امر همراه با یک خط ایمنی شیاردار HDPE بیان شده است که تشکیل‏ دهنده‏ ی یک راه حلقوی بین لوله میزبان و منطقه شماره A که نشان‏ دهنده ‏ی پرش CRA با یک هواکش و سوپاپ اضافی است که برای بازبینی  طراحی شده است. از آنجایی که یک راه پاک در انتهای یک قسمت از لوله‏ ی بوش شیاردار نصب شده که به سر دیگر لوله وصل می‏شود، این پرتاب ‏کننده می‏تواند برای مثال یک قسمت از بوش لوله را به قسمت دیگر لوله متصل کند. تا یک نقطه مناسب‏تری از نقطه‏ ی تنظیم‏ کننده ارائه شود.
برای گازهای ترش اشباع شده، این جهش‏ دهنده‏ ها، عبور گاز نشتی را به سمت نقطه‏ ی تجمع اجازه می‏دهد نقطه ‏های تجمع مثل دیگ‏ها مستقل شیرین، یا کمپرسورهای (شکل ۵) کوچکی هستند که گاز را در طول مسافت‏های طولانی به سمت سیستم‏های مرکزی می‏راند. علاوه بر این نگرانیهای ایمنی و محیطی نه تنها می‏توانند توجیه کننده نصب دستگاه‏های برطرف‏ کننده‏ ی گازهای نشتی باشند بلکه از سالم بودن بوش HDPE شیار دار مطمئن می‏سازد.
در تأسیسات تولید کربن دی اکسید(CO2) بوش‏های شیاردار، غالباً به عنوان شیوه ی انتخابی جهت حفاظت از خورندگی‏ های درونی به شمار می ‏آید. خطوط لوله‏ ها را غالباً می‏توان در کنار بازبین ‏کننده ‏ها یافت که به سمت اتمسفر باز می‏شود. این امر مانع از تشکیل یا تجمیع کربن دی اکسید CO2 نشت شده میشود .مسلما میزان کم گاز نشتی از میزان CO2 که بطور طبیعی از مخازن کربن دی اکسید وارد زمین می شوند کمتر نیست.
در مکان‏ها یا مناطقی که از فرایند متناوب آب و گاز استفاده می‏شود تا بازیافت نفت همراه با CO2 حل‏ پذیر ( آمیختنی) گسترش یابد. غالباً هیچ نگرانی قابل توجهی جهت خروج گازها نشت یافته شده وجود ندارد. استفاده از بوش HDPE  شیاردار کربنی در بکارگیری CO2،  به عنوان یکی از قابل اعتمادترین و به صرفه ‏ترین عوامل از نظر صرف هزینه محسوب‏ شده که طول عمر لوله پلی اتیلن را نیز افزایش می‏دهد.

بوش

عملکرد تزریق CO2 (یا پاشندگی CO2) در منطقه دیتاس در IRAAN و تگزاس

هزاران پا زیر دره‏ها و بیشه‏ زارهای منطقه‏ ی Trans pecos واقع در تگزاس غربی، روی دریای وسیعی از نفت خوابیده است که به نام yates Field شناخته می‏شود که دومین منطقه نفت‏خیز در آمریکای شمالی میباشد. نفت مارتنی و شرکای اسبق آن مدت زمان ۷۰ سال قبل از فروش فرآورده‏ هایش تا سال ۲۰۰۳ میلادی در این منطقه فعالیت می‏کردند، این پوشش مساحتی به اندازه ی۲۶٫۴۰۰ جریب یا حدود ۴۱ میل مربع  می‏بایست در تاریخ مشخص۱٫۵ بیلیون از ۵ بیلیون بشکه نفت خام خودش را واگذار نماید.
شرکت‏های حامل انرژی، به نوعی برای استخراج نفت و حمل آن به سطح زمین سرمایه‏ گذاری‏های چشمگیری انجام می‏دهند. درحال حاضر تولید شرکت یتس فیلد (Yets – Field) رقمی بیش از ۱۲۵۰۰۰ بشکه در روز است که از نقطه اوج تولید خود عبور کرده است.
امروزه تولید تقریبی روزانه نفت خام به رقم ۲۷۵۰۰ بشکه در روز رسیده است که از طریق شیوه های پیشرفته‏ ی بازیافت مثل طوفان آب، تزریق نیتروژن و از همه ی آنها جدید تر روش تزریق CO2  است که  استخراج نفت مثل سابق ماندنی و ماندگار می‏شوند. شرکت Kinder Morgan اخیراً سهمی معادل ۶۵۰ درصد ازچاههای فعلی و فعال تزریق و تولید را در اختیار خود دارد. که این رقم ۲۰ درصد از آن چیزی است که برای تزریق آب و یا تزریق مجدد دی اکسیدکربن درون مخزن آب استفاده می‏شود. این عوامل بازیافت هم به عنوان یک واسطه ‏ی فشار و یک کاهش‏ دهنده‏ ی گرانروی عمل می‏کند که موجب می‏شود نفت با سرعت هر چه بیش‏تر از عمق زمین به سمت چاه های تولید نفت هدایت شود. چاه های تولید مخلوط آب، نفت و گازها را تا سطح زمین بالا می ‏آورد. تزریق CO2 میزان استخراج نفت را افزایش داده و پیش‏بینی میشود که عمر این چاه ها تا سالیان متمادی در آینده قابل بهره ‏برداری باشند. توسعه این مناطق به معنای افزایش عمر زیرساخت‏های مورد احتیاج جهت اجرای عملیات می‏باشد. و سیال خورنده که داخل پیچ و خم‏ های لوله ایجاد می شوند عوارض ناشی از افزایش عمر  این زیر ساختها می باشند.

از اواسط دهه ۱۹۸۰ نفت مارتن اجرای یک برنامه‏ ی احیا یا نوسازی راجهت آستر کشیدن لوله‏ های که از پیش داخل زمین دچار زنگ زدگی شده بودند شروع کرد و از تزریق آب وسایر لوله ‏های که در بهبود ثانویه مورد استفاده قرار می گرفته در اجرای این برنامه کمک گرفته است.
مورگان در سال ۲۰۰۳ برای اجرای این عملیات اقدام به خرید ۴۴۴۰۰ فیت لوله‏ های جدید نمود که طیف قطری آن بین ۶ تا ۱۶ اینچ و با بوش HDPE آستر شده است.  سال بعد وقتی  مورگان یه سِمت مالک یاتس فیلد منصوب شد اجرای این برنامه را ادامه داد با قرار دادن بوش روی لوله‏ های جدید تزریق آب و بازسازی و ترمیم لوله ‏های عایق نشده ولوله هایی که درگیر زنگ‏زدگی بودند.
هنگامی که مورگان تصمیم گرفت میزان تزریق CO2 را به عنوان ترمیم نوع سوم (برای لوله ‏ها) افزایش دهد برنامه کاربردی دیگری برای آستر کشیدن HDPE  پدیدار شد. خصوصاً وقتی گاز کربن دی‏ اکسید (CO2) به مخزن آب اضافه گردید. سیال بدست آمده  یعنی مخلوطی از خورندگی نفت، آب و گاز از درون لوله تا نزدیکی نیرو گاه  تولید حرکت می کنند. یعنی همان محلی که این سه عامل خورندگی از یکدیگر  جدا می شوند.
وقتی نشتی کربن دی‏ اکسید (CO2) تحت تأثیر فشارها و دماهای بالا خصوصاً داخل HDPE اتفاق می‏افتد، استفاده از بوش (HDPE) شیاردار مقابله با آن را تضمین می‏گردد. در سال‏های اخیر استفاده از مجموعه ‏ی ۱۸ مایلی لوله ‏هایی با تنوع قطری بین ۴ تا ۲۴ اینچ بوش  YATHS FIELD علتی روشنی بر اجرای موفقیت ‏آمیز و مداوم این طرح است. برنامه‏ ی آستر کشیدن لوله ‏های HDPE  یاتس فیلد (Yates Field) بیش از مساعدت در تضمین درستی زیر ساخت‏های لوله‏ کشی، فواید و مزایای دیگری را ارائه می‏دهد که با ایمنی و پذیرش توافق محیطی مربوط میشود.
شرکت یاتس فیلد Yates Field مثل یک ستاره بین مناطق تولیدکننده ‏ی نفت می‏درخشد. یاتس اولین منطقه ‏ی نفتی کشور است که به خاطر داشتن یا ارائه برنامه ‏های حفاظت دو اطلبانه‏ اش و هم‏چنین به علت داشتن جایگاهی بلند در مسائل ایمنی و محیطی به OSHA معروف شد. برای کسب این گواهینامه مدیریت کیندر مورگان، بر آن شد جهت پیشرفت مداوم امنیت سایت طرحشان را به شکل مستند ارائه دادند که در جزء شامل استفاده موفق از سیستم آستر کشیدن HDPE است.

خلاصه

تمام  HDPE که در عملیات گازی کاربرد دارند، آماده نشت در فضای موجود بین بوش و لوله‏ ی فولاد می‏باشد. در این میان مولکول‏های کوچکی مانند هیدروژن نسبت به سایر مولکول‏های قابلیت تراوش بیش‏تری دارند اما به طور کلی تمام مولکول‏ها تا درصد نسبی زیادی تحت تأثیر شرایط فشار آماده‏ی نشست هستند. سیستم HDPE شیاردار برای ارائه روش مؤثر و کارآمدتر کنترل گازهای نشت یافته میان فضاها، طراحی شده اند.
علاوه بر این دقیقاً همان ایمنی بوش لوله‏ های پلی اتیلنی را، بوش HDPE با دیواره صاف ارائه می‏دهد. تفاوت آن‏ها در شیارها یا دندانه ‏های کوچک واقع در سطح خارجی استر می‏باشد. این گازها در امتداد شیارها به سمت هواکش ‏ها بازبین‏ کننده هدایت می‏شود که در مجاورت اتصالات لوله هستند. این بازبینی و تهویه می‏تواند یا از طریق دست یا به شکلی کاملاً خودکار صورت گیرد تا فشار را زیر سطح مورد نظر حفظ کرد و مانع از ایجاد نقص و عیب درون لوله شود که کشف سریع هر قطره نشتی را فراهم می‏کند تا باعث خرابی درون بوش (HDPE) نیانجامد.
بیش از ۲۵ سال است که بوش  HDPE در محافظت  خورندگی درون لوله، توانسته به طور موفقیت ‏آمیز استفاده شود. با ظهور آسترهای ضخیم تر و شیاردار وجود سیستم بازبینی و هوا رسانی و طرحهای عملی در مکان دیگر از محدودیتهای غلبه کننده ای که سابقا در مورد استفاده از HDPE بوش در خط لوله ملاحظه میشد وجود ندارد و می توان از آنها در شرایط دمایی بالاتر ودر زمان وجود بخار میان خط لوله استفاده کرد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “بوش های پلی اتیلنی HDPE(بخش چهارم)

دیدگاهتان را بنویسید