اخبار, دکوراسیون

پاراوان در دکوراسیون منزل شما

دکوراسیون

انواع پاراوان منزل

یکی از عناصر اصلی که فضاها را از یکدیگر جدا می‌کند دیوار است، اما ما در بعضی موارد احتیاج داریم، بیشتر از آن‌که یک دیوار فضا را تقسیم کرده، خودمان تقسیمات بیشتری ایجاد کنیم. یکی از عناصر مهم که در این زمان به کمکمان می‌آید، پاراوان است.

پاراوان ها به علت سبکی، تنوع در نقش و طرح، توانایی جابه‌جایی و تنوع در نوع متریال در بین مردم محبوبیت خاصی دارند. شما با خریداری یک پاراوان در خانه می‌توانید فضاهای کاربردی‌تری ایجاد کنید.

دکوراسیون

 

کاربرد پاراوان در خانه

چنانچه شما یک خانم خانه‌دار باشید و به کار خیاطی علاقه داشته باشید می‌توانید فضای اختصاصی برای خود ایجاد کنید. با قرار دادن یک پاراوان زیبا در مقابل میز خیاطی می‌توانید اتاق کاری زیبا و جذابی بسازید.

نقش پاراوان در منزل می‌تواند به‌صورت دکوری باشد. اگر دوست دارید یک عنصر کاربردی و دکوری برای خانه‌تان خریداری کنید بایستی گفت پاراوان می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این عنصر علاوه بر کارایی بالایی دارد از زیبایی باشکوهی هم برخوردار هست. پاراوان های منبت‌کاری شده مناسب فضاهای سنتی و کلاسیک است. البته بسیار گران‌تر از انواع دیگر هستند.

اگر قصد دارید قسمتی از خانه را بپوشانید تا از دید عموم پنهان باشد پاراوان می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. گاهی این عنصر زیبا و کاربردی می‌تواند قسمتی از دیوار را که ترک‌خورده یا بدشکل شده است را بپوشاند و علاوه بر آن حالت دکوری هم داشته باشد.

انواع پاراوان

پاراوان ها معمولاً به دو صورت طراحی و تولید می‌شوند. یکی پاراوان های پایه‌دار و دیگری بدون پایه هستند. در پاراوان‌های بدون پایه بایستی عرض لته‌ها در حدود ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر باشد. چنانچه اندازه عرض لته‌ها کوچک‌تر یا بزرگ‌تر از حد استاندارد باشد، مقاومت ایستایی پاراوان کم می‌شود و با کوچک‌ترین ضربه‌ای بر روی زمین رها می‌شود. برای پایداری بیشتر پاراوان، بایستی آن را به‌صورت هفت و هشتی قرارداد. یک پاراوان مناسب بهتر است ۳ تا ۴ لته داشته باشد تا پایداری مناسبی داشته باشد. ارتفاع استاندارد برای این عنصر ۱۸۰ سانتیمتر است.

چنانچه قصد خرید پاراوان پایه‌دار رادارید حتماً به فضایی که پایه‌ها اشغال می‌کنند دقت داشته باشید. پاراوان پایه‌دار را نبایستی در محل‌های پرتردد استفاده کنید. احتمال پاگیر بودن آن زیاد است. به هماهنگی بین پایه‌ها و ابعاد پاراوان توجه داشته باشید. چنانچه ابعاد پایه‌ها استاندارد نباشند نمی‌توانند وزن پاراوان را تحمل کند.

جنس پاراوان

متریال بکار رفته در ساخت پاراوان گوناگون است. شما بایستی مناسب با سبک چیدمان خانه طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. چوب می‌تواند یک گزینه مناسب برای قاب آن باشد. چوب علاوه بر سبکی می‌تواند گرمای خوبی به محیط ببخشد. در مورد پرده پاراوان هم بهتر است متریالی انتخاب کنید که با دکوراسیون منزلتان هماهنگ باشد. شما می‌توانید از جنس و طرح پارچهٔ مبلمان یا پرده‌تان برای پاراوان استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید