اخبار, دکوراسیون

پاف تخت خواب و چیدمان اتاق خواب

دکوراسیون

برای رسیدن به یک اتاق خواب ساده و شیک، عوامل زیادی می توانند تاثیرگذار باشند. از رنگ آمیزی دیوارهای گرفته تا نوع کمدی که انتخاب می شود و یا سرویس خوابی که در وسط اتاق قرار می گیرد. اما گاهی اوقات این جزییات هستند که می توانند یک مجموعه را کامل تر و زیباتر کنند. پاف یا نیمکت پایین تخت خواب هم یکی از این مواردی است که حضورش  در اتاق شما می تواند آن را کاملا شبیه به نمونه های مدرن و شیک در ژورنال ها کند. در ادامه ما ویژگی های یک پاف مناسب را برای شما توضیح خواهیم داد.

تخت خواب

جنس مورد قبول پاف تخت خواب

پاف های تخت خواب برای استفاده های گوناگونی در پایین تخت قرار می گیرند. گاهی اوقات نقش یک صندلی را دارند و گاهی اوقات نیز به عنوان یک فضای ذخیره سازی برای قرار دادن وسایل مختلف به کار می روند. این که شما چه متریالی را برای پاف خود انتخاب نمایید، می تواند به کاربرد آن بستگی داشته باشد. اما به طور کلی تشک رویی پاف می تواند از انواع پارچه ها و چرم تشکیل شده و پایه نیمکت فلزی یا چوبی باشد. مدل سرویس خواب نیز تاثیر زیادی بر این انتخاب خواهد گذاشت. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، در این است که پاف حتما نباید با سرویس خواب ست شود، ایجاد یک کنتراست با رنگ و متریال زیبایی اتاق خواب را دوچندان می کند.

سایز مناسب نیمکت اتاق خواب

پاف ها باید باریک و سبک انتخاب شوند. اگر بخواهیم نگاهی اولی به این موضوع داشته باشیم، عرض پاف باید از عرض تخت خواب کوچک تر باشد. به این صورت که از هر دو طرف تخت خواب ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر کوتاه تر در نظر گرفته شود. رعایت این موارد هم برای حفظ تنایبات و زیبایی تخت خواب و هم برای سهولت در رفت و آمد اهمیت زیادی دارد.

اقسام مختلف پاف تخت خواب

پاف ها انواع مدل های مختلفی دارند. از نمونه های نیمکتی ساده که همه می توانیم در خانه بسازیم تا مدل هایی با طرح کلاسیک و پرجزییات. یک از این مدل ها پاف هایی با تکیه گاه هستند که ظاهری شبیه به مبل تکی دارند. برای استفاده ار این مدل باید فضای اتاق خواب بزرگی داشته باشید اما معمولا اگر تخت خواب بلند باشد نیازی به استفاده از این مدل نیست و با قرار دادن یک پاف کوتاه در پایین تخت خواب بلند، ترکیبتان کامل خواهد بود. نمونه دیگری پاف ها با دسته های کناری است. این مدل زیبایی خاص خود را دارد و انتخابش کاملا به سلیقه شما و سبک دکوراسیون اتاق خوابتان برمی گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید