اخبار, دکوراسیون

بهینه سازی در فضای خانه(بخش اول)

نظم و ترتیب در خانه نیاز و خواسته همه ما در زندگی است و به بزرگ و یا کوچک بودن آن ارتباط زیادی ندارد. استفاده از فضاهای پرت و حتی فضاهای کوچک در خانه باعث افزایش فضای ذخیره سازی و در نتیجه نظم بیش تری خواهد شد. اگر چه نظم دهی و چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی ممکن است دشوارتر و سخت تر باشد، اما روش هایی که در ادامه می خواهم به شما پیشنهاد بدهم در همه خانه ها قابیلت اجرا دارند. ایده هایی که حتما در جلوی چشمانتان هستند اما همیشه آن ها را نادیده می گیرید.

دکوراسیون

بهره بردن از فضای دیوار پشت درب

در هر فضایی که درب دارد، یک فضای پشت درب هم وجود خواهد داشت. فقط باید بدانید که از کدام یک آن ها می توانید استفاده نمایید. معمولا دیوار پشت درب اتاق خواب، انباری، اتاق رخت شویی و حتی آشپزخانه می توانند فضاهای مناسبی برای آویزران کردن برخی از وسایل مورد نیاز روزانه شما باشند. تخته های سوراخ دار می توانند برای این منظور ایده آل باشند.

بهره بردن از فضای پشت درب کابینت ها

پشت درب کابینت آشپزخانه نیز مانند یک فضای خالی ذخیره سازی خودنمایی کرده و می تواند گزینه مناسبی برای برخی از وسایل شما باشد. علاوه بر آویزان کردن وسایل کوچک، جاادویه ها و …. می توان از این فضا به عنوان یک بورد نوشتاری برای یادداشت های روزانه و ضروری آشپزخانه استفاده نمود.

بهره بردن از فضای زیر کابینت

این فضا نیز مانند فضای بالای کابینت، همیشه نادیده گرفته می شود. در صورتی که مدل کابینت شما با زمین فاصله دارد، به راحتی می توانید با ساخت کشوهایی مناسب، از آن برای نگهداری برخی وسایل مانند سفره ها، تخت برش و هر وسیله باریک و کوچکی استفاده نمایید. در صورت اجرای صحیح، می تواند در هنگام شستن کف آشپزخانه نیز کمک خوبی برایتان باشد.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید