اخبار, دکوراسیون

بهینه سازی در فضای خانه(بخش دوم)

دکوراسیون

طراحی گوشه ی دیوار

با قرار دادن شلف های باز در گوشه، می توانید نهایت استفاده را از یک فضا داشته باشید. این شلف ها که علاوه بر زیبایی، جنبه کاربردی نیز دارند برای قرار دادن دکوری ها و اشیا تزیینی و کتاب ها نیز استفاده می شود. طراحی و ساخت این شلف ها می تواند با کم ترین هزینه انجام پذیرد.

دکوراسیون

نظم بخشیدن به منزل با فضای پشت تخت خواب

اگر تخت خواب شما از نمونه های پشتی دار است، به راحتی می توانید کمی آن را جلوتر کشیده و با طبقه بندی فضای پشت آن را به یک قفسه برای وسایل و اشیای کوچک تبدیل نمایید. در این طبقات می توانید کتاب ها، مجلات و وسایلی که در هنگم شب نیاز دارید و حتی برخی لباس های کوچک را به راحتی جا داده و فضای ذخیره سازی اتاقتان را افزایش دهید.

بهره بردن بهینه از سقف

این ایده بیش تر برای گاراژها و انباری ها استفاده می شود زیرا ممکن است صحنه خیلی جالبی را در فضای اتاق به وجود نیاورند. بنابراین بیش تر در مکان های می توانید از آن ها استفاده کنید که زیبایی چندان اهمیت نداشته و مهم تر از همه از محکم بودن سقف مطمئن باشید. با این کار وسایلی که کم تر استفاده می شوند و یا نیاز دارند دور از دسترس باشند به راحتی جاسازی می شوند.

محیط زیر ماشین لباسشویی و ظرفشویی

زمانی که بتوانید فضایی برای قرار دادن لباسشویی و ظرف شویی تان پیدا می کنید، به راحتی می توانید با بالابردن آن ها از سطح زمین فضایی برای گذاشتن چند سبد به وجود آورید. مسلما این کار نیازمند استفاده از مصالح مقاوم است، اما با این کار لباس های کثیف، وسایل شست و شو و هر آن چیزی که برای کار با ماشین نیاز دارید را در زیر آن ذخیره ساری نمایید.

دکوراسیون

قفسه های کشویی

گاهی اوقات می توان به جای استفاده از قفسه های دیواری ساده، مدل های کشویی آن را انتخاب کرد. با این کار شما علاوه بر این که می توانید از روی شلف استفاده نمایید، از فضای کشو نیز برای قرار دادن وسایل کوچک و مورد نیاز بهره می برید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “بهینه سازی در فضای خانه(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید