اتصالات, اخبار, لوله

هنگام خرید لوله پلی اتیلن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

لوله های پلی اتیلن

در هنگام خریداری لوله های پلی اتیلن به علت کاربردهای فراوان آنها باید به نکاتی دقت کنید تا بتوانید محصولی ایده آل را خریداری نمایید. در این صورت لوله پلی اتیلن خریداری شده شما دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب خواهد بود و همچنین شما برای پروژه خود به میزان زیادی صرفه جویی خواهید کرد. با رساکالا همراه باشید تا این نکات را با شما در میان بگذاریم.

مشخصات کلی لوله های پلی اتیلن

  1. لوله های پلی اتیلن دارای سطحی درونی صاف و صیقلی  و دارای سطح بیرونی صاف به شکل مات هستند.
  2. لوله های پلی اتیلن از شناسنامه تولید برخوردارند به طوری که مشخصات آنها بر روی این لوله ها مشخص شده است.
  3. در زمان جوشکاری لول های پلی اتیلن به آسانی به یکدیگر متصل می شوند و از جوش یکدستی برخوردارند.
  4. این لوله ها به آسانی تا می خورند و در عین حال نیز شکسته نمی شوند و بعد از گذشت مدت زمان کمی به صورت نیمه گرد در می آیند. این در صورتی است که لوله های پلی اتیلن off grade به این صورت نیستند.

لوله پلی اتیلن

نکات خرید لوله های پلی اتیلن

  • حتماً در هنگام خریداری لوله های پلی اتیلن به بیمه نامه و استاندارد های اجباری لوله پلی اتیلن دقت کنید.
  • بعضی از تولید کننده ها متاسفانه ضایعات مواد پلیمری را برای تولید لوله های پلی اتیلن به کار می برند و این امر موجب جوش نامناسب آنها و نشتی آب خواهد شد.
  • در موارد زیادی لوله های پلی اتیلن off grade جهت کاورینگ خط لوله و فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان لوله آبرسان به مصرف کننده تحویل داده می شوند. در این موارد طول عمر لوله پلی اتیلن به میزان زیادی کمتر خواهد بود.
  • همچنین لوله های پلی اتیلن در بعضی شرایط هم به عنوان لوله آبرسان آب شرب عرضه می شود که این مورد نیز باعث صدمه دیدن سلامت مصرف کنندگان خواهد بود. در هنگام خریداری لوله های پلی اتیلن درجه دو دقت کنید که در تولید آنها از ضایعات بیمارستانی نیز استفاده می شود و مصرف کردن آبی که از این لوله ها می گذرد می تواند صدمات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

علت تفاوت در قیمت لوله های پلی اتیلن

چرا بعضی از لوله های پلی اتیلن ارزان تر هستند؟

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد مواد اولیه و همچنین تجهیزات خط تولید این لوله ها متفاوت هستند و مشخص است که لوله های پلی اتیلنی که در آنها از ضایعات پلیمری و بیمارستانی استفاده می شود هم دارای عمر کمتر و هم دارای ضرر های جبران ناپذیری برای سلامت می باشند. در نتیجه این لوله ها در مقایسه با لوله های با کیفیت دارای قیمت کمتری هم خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید می توانید با کارشناسان رساکالا تماس حاصل فرمایید و یا از محصولات در صفحه اصلی دیدن کنید.

نوشته های مشابه