اخبار, توالت فرنگی, سرویس بهداشتی, شیرآلات

بهداشت و رایحه مطبوع سرویس بهداشتی

نظافت دستشویی

شما با رعایت چند نکته ساده سرویس بهداشتی عاری از هرگونه جرم و آلودگی را خواهید داشت.مواد و وسایل مورد نیاز برای از بین بردن بوی بد سرویس بهداشتی عبارتند از:

– عطر یا روغن خوشبو کننده
– الکل
– سرکه
– آبلیمو
– جوش شیرین
– اسپری آب
– برس شست و شو(فرچه)

 استفاده از ترکیب مطبوع کننده

برای بهره گیری از این روش می بایست کمی آب لیمو و جوش شیرین را با هم خوب مخلوط کرده و کامل هم بزنید تا کمی حالت خمیری و در عین حال مایع را داشته باشد سپس میتوانید این مایع را در درزها و نقاط مختلف سرویس بهداشتی خود بریزید.سپس ۱۵ دقیقه صبر کنید و مقداری سرکه را با آب در اسپری ترکیب کرده و در همان نقاطی که مخلوط قبلی را ریختید این ترکیب را اسپری کنید.مجدد اندکی صبر کرده و سرویس بهداشتی خود را با آب یا وسایل تمیز کننده بشویید.با این روش علاوه بر اینکه باعث تمیز شدن سرویس بهداشتی خود میشویدباکتری های موجود در آن محیط را نیز از بین برده و باعث بوی خوشایند در سرویس بهداشتی خود میشوید.
در این روش همچنین میتوانید مقداری عطر و الکل را به اسپری اضافه کنید تا مدت ها بوی مطلوب و دلنشینی را در سرویس بهداشتی خود داشته باشید.

 تهویه های مناسب در سرویس بهداشتی

همواره سعی کنید در سرویس های بهداشتی خود از فن یا سیستم تهویه استفاده نمایید تا از راکد بودن هوا در محیط و ایجاد بوی نامطبوع در محیط جلوگیری کنید.این امر همچنین باعث خواهد شد تا رشد باکتری ها و میکروب ها در محیط بسیار کاهش یابد.

نظافت سرویس در زمان مناسب

معمولا در اکثر سرویس های بهداشتی درصدی از بوی نامطبوع مربوط به فضلاب میباشد و نیمی دیگر از درصد آن مربوط به نظافت نادرست و یا نظافت نکردن طولانی مدت سرویس میباشد.همیشه توجه داشته باشید که سرویس های بهداشتی بهتر است هر هفته ۲ بار نظافت  شوند تا همواره در تمامی لحظات از تمیزی مطلوب آن لذت ببرید.

دقت داشته باشید که در هنگام شست و شوی محیط تمامی نقاط سرویس اعم از درزها ،گوشه و کناره های سرویس،دیوار ها و کف را با دقت تمیز نمایید تا از زیبایی محیط نیز لذت ببرید.

 تمییز کردن دستشویی

توجه داشته باشید که شست و شوی سرویس بهداشتی خود را با شوینده های مناسب انجام دهید.یکی از مایعاتی که میتوانید به راحتی از آن بهره گیرید استفاده از سرکه سفید است.چهار پیمانه از سرکه سیب را داخل دستشویی خود بریزید و آن را به وسیله فرچه و یا وسیله ای مناسب ضدعفونی کنید.همچنین میتوانید در بازار از انواع شوینده های سرویس بهداشتی تهیه نمایید و از آنها استفاده کنید.

تمیزی سرویس بهداشتی
 برای از بین بردن جرم دستشویی از نوشابه می‌توانید استفاده کنید

یکی از مواد پایه در ساخت شوینده ها اسید ها می باشند که به راحتی باعث از بین بردن انواع جرم ها در دستشویی ها میشوند.از در دسترس ترین اسید ها، انواع نوشابه های گازدار هستند که به راحتی باعث از بین بردن جرم ها و پاکیزگی سرویس بهداشتی شما خواهند شد.

درب چاه و کفشویی‌ها را تمیز کنید

بعضی از افراد در هنگام تمیز کردن سرویس بهداشتی از تمیز کردن درب چاه و کفشویی غافل می شوند در این مطلب ما به شما توصیه میکنیم که از هیچ جزئیاتی حتی درپوش های چاه ها نیز غافل نشوید.آنها بیشتر از هر نقطه دیگری در معرض جرم و آلودگی می باشند.

 از خوشبو کننده‌های خانگی استفاده کنید

یکی از آسان ترین و بهترین روش ها برای ایجاد بوی مطبوع در سرویس بهداشتی ترکیب کردن مقدار کمی عطر یا روغن خوشبو کننده همراه با آب و مقداری الکل صنعتی میباشد. ساخت این ترکیب در دسترس و آسان است و در عین حال باعث ایجاد رایحه ای خوش در سرویس بهداشتی شما میشود.این ترکیب را میتوانید در اسپری ریخته و در طول روز در محیط اسپری کنید و یا در ظرف هایی زیبا ریخته و از چند شاخه گل مصنوعی جهت زینت بخشیدن در آن ظرف استفاده کنید تا در عین حال جلوه ای زیبا همراه با ایجاد رایحه مطلوب به محیط داده باشید.

از مقداری عطر در داخل رول دستمال استفاده کنید

یکی دیگر از ترفند های خوشبو کردن دستشویی ریختن چند قطره عطر در داخل رول های دستمال کاغذی است.این رول ها خاصیت جذب کنندگی زیادی دارند و همچنین به دلیل اینکه در هنگام استفاده از دستمال عمل چرخش صورت میگیرد و باعث انتشار بوی عطر در سرویس میشود.

 استفاده از عطر بر روی حباب چراغ ها

مقداری عطر روی سطح حباب های چراغ ها بریزید.این حباب ها به دلیل روشن شدن و داغ شدن باعث ساطع شدن عطر خوشی در محیط میشوند و بسیار کارآمد هستند.

مواد دافع آب جهت درب و دیوار ها

در بازار موادی وجود دارند که باعث دفع آب شده و از ایجاد شدن لکه های سفید روی سطوح جلوگیری می کنند. با استفاده از این مواد، تمیز کردن سطوحی که ممکن است به وسیله آب لک شوند کمتر خواهند شد.

 

صابون جامد در روشویی ممنوع

صابون جامد باعث ایجاد لک در اطراف خود میشود. تا حد ممکن از صابون های مایع(مایع دستشویی) و یا دستگاه های هوشمند همراه با سنسور استفاده کنید تا سطح روشویی یا کابینت سرویس بهداشتی شما تمیز تر از قبل باقی بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید