اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

پهپادهای نوین پنتاگون 

مسابقات جدید پنتاگون

پنتاگون مسابقه‌ نوینی جهت طراحی پهپاد‌ها مدنظر گرفته است و به سراغ ساخت مدل هایی است که قادر باشد در شرایط ویژه بدون مداخله انسان مسیریابی‌ کند و تصمیم‌ بگیرد. مسابقه های امسال مخصوص پهپادهای الهام گرفته از ظاهر حشرات و خفاش ها است که قادر است برسنجش فواصل، پویایی و خودرانی تمرکز کنند.

پهپاد

پروژه  DESI

براساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون با معرفی پروژه نوین پرواز با اسم DESI (طرح علوم سازمانی وزارت دفاع که با مقصود حمایت از پژوهش های انجام گرفته به وسیله ی تیم های دانشگاهی کلید خورده است) به سراغ پیشنهاداتی در عرصه ی بهره بردن بهینه‌ از روش های گوناگون دفاع هوایی است که یکی از این شیوه ها، طراحی و ساخت پهپادهای لیزری با توانایی مانور بالا است.

از این رو مسابقه‌ی یاد شده ‌قادر است پنتاگون را در یافتن راه درست جهت بهره بردن از این سیستم یاری کرده و به ساخت پهپادی بی انجامد که قادر باشد پرواز را بدون نیروی انسانی هدایت کرده، مانع ها را رد کرده و مانور دهد.

برطبق اظهاریه رسمی وزارت دفاع آمریکا، پروژه DESI قصد دارد چارچوب نوینی از پرواز‌ خودران بیابد که از پلتفرم‌ها و الگوریتم‌های گوناگونی جهت تصمیم گیری و هدایت پرواز استفاده کند.

شبیه سازی حرکت‌ حیوانات

طی ۱۰سال گذشته، پژوهشگران به سراغ شبیه سازی حرکت‌ حیوان ها در ربات ها بوده‌اند تا قادر باشند بازدهی و کار‌آیی آن ها را بالا ببرند و این مسابقه نوین قصد دارد پهپاد‌هایی طراحی نماید که با بهره بردن از لیزر به تصمیم‌گیری پرداخته، پرواز حشرات و خفاش‌ها را شبیه سازی کنند.

در این اظهاریه بیان شده است که با بررسی بیولوژیکی پرواز گونه‌ های جانوری مثل خفاش‌ها قادر است به مکانیزم پیچیده‌ حرکتی این موجودات پی برد و از آن در طراحی وسیله های نقلیه‌ هوایی چند منظوره استفاده کند.

بر طبق این اظهاریه ، هر نوع ارتقاء در تولید حسگر‌ها، بهینه سازی و کوچک سازی پردازنده‌ها قادر است به ارتقاء الگوریتم‌های مورد استفاده در پرواز کمک کرده و پویایی حرکت طبیعی را در سیستم های رباتیک کوچک شبیه سازی نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید