اخبار, رباتیک, طراحی های برتر

اختراع پهپادی نوین

پهپاد

اختراع پهپادی نوین با قفسه ای منعطف برای محافظت و تحویل کالا

همانطور که می دانید، این روزها، ارسال و تحویل کالا به وسیله ی پهپاد ها و هواپیماهای بدون سرنشین بسیار رایج پشده است و آمازون را می توان اولین فروشگاه اینترنتی دانست که از این ایده بهره برداری کرده است. این روش نوین حمل و نقل به کاهش ترافیک شهری کمک شایانی می کند و عملیات ارسال و دریافت محموله را خیلی ساده تر انجام می دهد.

حال قصد داریم پهپادی را معرفی کنیم که علاوه بر تحویل کالا، با همراه داشتن قفسی در دل خود، در طول مسیر از کالای مورد نظر حافظت می کند. با ما همراه شوید.

چندی پیش بعضی پژوهشگران در مرکز تحقیقاتی EPFL سوئیس، موفق به طراحی و تولید پهپادی شدند که از یک هواپیمای بدون سرنشین الهام گرفته شده است و در حین حمل محموله، آن را در قفسی در طول مسیر نگه داشته و از آن محافظت می کند. با این شیوه ایمنی کالا در زمان حمل و نقل بیشتر شده و بسته در شرایط امن و محافظت شده ای تحویل داده می شود.

پهپاد

اجزای تشکیل دهنده

قفسه ی این پهپاد بهره گرفته از طراحی کاغذ های اوریگامی است. به شکلی که پس از استفاده از آن، در کمتر از چند ثانیه به راحتی جمع می شود و اندازه ی آن به حجمی حدود ۹۲ درصدی می رسد. به این ترتیب این پهپاد را می توان بعد از تمام شدن کار در درون کوله پشتی جای داد و آن را جابجا کرد.

این پهپاد در زمان تحویل کالا می بایست از دو قانون پیروی کند. اول اینکه در زمان انتقال بار، وزن آن را تحمل کند و دوم مثل یک قفسه انعطاف پذیر، بتواند کالا را در آن محفوظ نگه دارد. تحمل وزن این پهپاد حدود ۲ کیلوگرم است و با وزن ۵۰۰ گرمی قادر است تا حدود ۲ کیلومتر حرکت کند.

بیشتر بدانید

نیاز است بدانید که قفسه این پهپاد از جنس فیبر کربن انعطاف پذیر و مقاوم می باشد تا از برخورد های تصادفی پیشگیری کرده و از محموله به خوبی حافظت کند.
در درون این قفسه ی کربنی، یک و یا چند پیچ و مهره، به همراه چهار پروانه وجود دارد که به این پهپاد در فرود به صورت عمودی کمک بسیاری می کند. در ضمن مسائل ایمنی در این دستگاه به درستی رعایت شده است چرا که قرار گیری این پروانه ها به شکلی است که با باز شدن قفسه، حرکت پروانه ها متوقف می شود و از صدمه به بدنه ی محموله پیشگیری می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید