اخبار, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

دستاورد جدید هوانوردی

هواپیما

نمایشگاه هوایی فارنبورو

نمایشگاه هوایی فارنبورو موقعیتی است جهت ارائه ی بعضی از جالب ترین اختراعات دنیای هوانوردی است و می خواهیم شما را با یکی از این دستاوردهای جذاب آشنا کنیم. نمایشگاه هوایی فارنبورو رخداد دوسالانه است که در شهر فارنبورو در ۵۵کیلومتری جنوب غرب لندن برپا می شود. کمپانی های بزرگی مانند بوئینگ و ایرباس از این نمایشگاه به عنوان فرصتی عالی جهت فروش دستاوردها خود بهره می برند. ولی در کنار مسئله های مالی و فروش دستاوردها، کمپانی ها و مجموعه های گوناگون علمی و صنعتی، بعضی از واپسین محصولات دنیای هوانوردی را در فارنبورو به اجرا می گذارند.

هواپیما

هواپیمای هیبریدی با توانایی نشست و بلند شدن از روی آب

کمپانی نوپا از نروژ به اسمEquator Aircraft، در فارنبورو خبر از پرواز مدل اولیه‌ی هواپیمای هیبریدی-الکتریکی خود به اسمP2 Xcusrion داد. این هواپیما، به غیر از نشستن و بلند شدن از روی زمین، از توانایی نشستن و بلند شدن از روی آب هم دارا است.

 هواپیمای نوین نروژی ها حاوی بال هایی با زاویه ی باز است که قادر است برروی سطح آب معلق باقی بمانند، و وقتی که هواپیما  برروی سطح آب معلق است، این بال ها به P2 کمک می کنند تا تعادل خود را دربرابر موج های آب حفظ کند. بیشترین سرعت این پرنده ی ۷۴۰کیلوگرمی کمی افزون تر از ۲۴۰کیلومتر بر ساعت است، ولی سرعت ۲۱۷کیلومتر بر ساعت برای سرعت اقتصادی این پرنده معرفی شده است. P2 قادر است در وضعیت اقتصادی نهایتا مسافت۱۵۶۵ کیلومتر را بپیماید.

طراح و مدیر عامل کمپانی Equator Aircraft

توماس برادرسکیفت، طراح و مدیرعاملEquator Aircraft درباره ی نخستین پرواز P2 می گوید:

این یک روز عالی برای تیمگروه ما بود و بیان کننده ی آغاز برنامه ی آزمایش های نمونه ی اولیه ی این هواپیما است. ما تمایل داریم تا اطلاعات پروازی را به دست آوریم و هر چه سریع تر هواپیما را برروی آب قرار دهیم. خرسند هستیم که عملکرد هواپیما در نخستین پرواز برطبق پیش‌بینی ها جلو رفت و بیدرنگ منتظر آزمایش های آتی هواپیما هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید