دسته‌بندی نشده

دستاوردهای جدید کمپانی Baidu

ربات

مقدمه

شرکت Baidu از سه گجت جدید خود را معرفی کرد.این دستاوردها شامل ۲ربات و اسپیکر جذاب است. اسم این دستاوردها Raven است، که در مرکزپکن و در روند همایش Baidu world  معرفی شدند. این سه دستاورد به تکنولوژی هوش مصنوعی Baidu تجهیز شده اند..

اسپیکر هوشمند Baidu، معروف به Raven H، یک دستاورد متمایز با ریموت کنترلLED جدا شونده‌ای است که قادر است به شکل جدا برای کنترل مابقی هم به کار گرفته شود. این اسپیکر هوشمند در ماه دسامبر با بهای ۲۵۶دلار وارد بازار شد.

ساخت این گجت را شرکت Raven Tech بر‌عهده دارد. این شرکت که در ماه فوریه به مالکیت بایدو رسید، با شراکت کمپانی الکترونیکی سوئدی Teenage Engineering این اسپیکر را طرحریزی و ساخته است.

اسپیکر مورد بحث، مثل آمازون اکو، گوگل هوم و اپل هوم‌پاد، این توانایی را برای مشتریان مهیا می‌کند که بتوانند بااستفاده از صدای خود به جستجوی صوتی بپردازد، موزیک گوش بدهند یا تاکسی بگیرند.

ربات

صحبت های مؤسس Raven Tech

چنگ لیو، بنیانگزار Raven Tech و مدیر کنونی قسمت سخت‌افزار هوشمند Baidu، می‌گوید:

سالهاست که انسان‌ و ماشین‌ با یکدیگر تعامل دارند. ولی Raven H می خواهد جهانی بسازد که در آن تعامل گفته شده بی‌ عیب باشد. این اسپیکر به تکنولوژی تفکیک صدای پیشرفته‌ی بایدو یعنی DuerOS تجهیز شده است که سطح هوشمندی و درک بالا و بی‌سابقه‌ای از یک گجت هوشمند ارائه می دهد. طراحی انعطافپذیر آن به مشتری این توانایی را می‌دهد که در منزل یا محل کار خود در گردش باشد و در عین حال به Raven H و دنیای شخصی خود وصل باشد.

ربات Raven R

برطبق اخبار بایدو، Raven R رباتی اتوماتیک با هوش عاطفی است. این ربات شش مفصل همانند انسان دارد که به آن این توانایی را می‌دهد که فرامین کاربر را انجام دهد و برای بالا بردن تجربه‌ی کاربری، عواطفی از خودش نشان دهد.

Raven Q ربات خانگی دیگری است که اکنون در وهله ی طرح مفهومی است. بایدو می‌گوید این ربات بعد از کامل شدن تکنولوژی های مختلفی مانند مسیریابی لحظه‌ای، بینایی کامپیوتری و Processingزبان طبیعی را در خود قرار خواهد داد.

همچنان معلوم نیست که ۲ربات Raven R و Raven Q چه بهایی دارند و چه زمان وارد بازار می شوند.

لیو می‌گوید:

همه ی دستاوردهای ما در خانواده‌ی Raven به نوین ترین تکنولوژی های هوش مصنوعی بایدو از جمله شناسایی چهره، بینایی کامپیوتری و ولو تکنولوزی اتومبیل خودران Appollo مرتبط به Baidu تجهیز شده خواهند بود. این اسپیکر هوشمند و رباتهای خانگی امکان دارد قدمی کوچکی در تاریخ تکنولوژی محسوب شوند، ولی قادرند به زندگی عادی مردم کمک کنند و تجربه‌ای برای آنها به ارمغان بیاورند که فقط در فیلمهای علمی تخیلی می‌توان دید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید