اتصالات, اخبار, صنعت پلیمر, لوله

نکاتی درباره نگه داری لوله پلی اتیلن در انبار

نگهداری لوله پلی اتیلن

نحوه نگه داری لوله های پلی اتیلن در انبار :

  • کارخانجات لوله های پلی اتیلنی متشکل از قسمت های اساسی متفاوتی هستند که شامل قسمت های اداری، قسمت تولید، ازمایشگاه و انبار هستند. هریک از این قسمت ها از قانونهای بخصوصی پیروی میکنند. بعد از ازمایشگاه کنترل کیفی، انبارهای لوله پلی اتیلن حائز اهمیت ترین بخشهای کارخانجات تولید لوله به حساب می آیند.
  • لوله های پلی اتیلنی که براساس استانداردها و نظارت مهندسین ساخته میشوند بایستی با رعایت اصول و دقت زیاد به انبار کارخانجات انتقال یابند. لوله های پلی اتیلنی دارای مقاومت بسیار بالایی میباشند اما با این وجود باز هم در هنگام منتقل کردن آنها بایستی نکات ایمنی رعایت شود تا لوله ها صدمه نبینند. مشخصا زمانی که لوله ها دچار صدمه زیادی نشوند برای فروش نهایی آنها نیز بهتر خواهد بود.
  • نگه داری لوله های پلی اتیلن در انبار بایستی در دمای پایینتر از ۴۰ درجه سانتیگراد و عدم یخ زدن لوله، به دور از تابیدن پرتوی مستقیم آفتاب، نگه داری روی پالتهای چوب که از کف زمین فاصله خیلی کم دارند، چیدمان لوله های قدیمی در ردیف های بالاتر، تنظیم رطوبت فضای انبارها باشد.
  • توجه داشته باشید که برای انبار کردن لوله های پلی اتیلنی، بیشتر از ۶ردیف لوله نباید روی یکدیگر چیده بشوند چون سنگینی اضافی باعث فشار وارد شدن به ردیفهای پایین تر میشود.

روش حمل و نقل لوله های پلی اتیلن

مهم ترین چیزی که در حمل و بارگیری لوله های پلی اتیلن باید به آن توجه کنید این است که لوله های با قطر کم را درون لوله های با قطر بیشتر قرار ندهید، تا برای آنها بتوانید جای بیشتری باز کنید. این مسئله سبب میشود که وزن لوله ها زیاد شود و امنیت در حمل آنها کاهش یافته و خطرناک شود. از جهتی هم بیرون آوردن لوله هایی با قطر کمتر از درون لوله هایی که قطر بیشتری دارند، در زمان نصب آنها سخت خواهد بود. به همین علت باید لوله ها را به شکل جدا جدا در وسایل نقلیه جای بدهند.

نگه داری لوله پلی اتیلن

وسایل مورد نیاز برای حمل و باگیری لوله های پلی اتیلن :

  • حتما در زمان حمل لوله های پلی اتیلن بایستی زنجیر یا تسمه بکار برده شود. همچنین بایستی مابین زنجیر و بدنه لوله پلی اتیلنی، بستهای استاندارد بکار برود تا احتمال صدمه دیدن لوله ها کمتر شود.
  • لوله های پلی اتیلنی که قبل تر ساخته شده اند باید اول از همه حمل بشوند.
  • برای حمل لوله ها از انبار تا وسایل نقلیه بایستی از جرثقیل و یا لیفتراکها استفاده شود.
  • مسئله ای که بعد از بار گرفتن لوله بایستی در کامیون یا تریلی ها مورد توجه واقع شود، بسته شدن لوله ها با امنیت زیاد میباشد. بسته شدن لوله ها سبب عدم لیز خوردگی و جا با جایی آنها در زمان حرکت وسیله نقلیه خواهد شد.
  • حتما به نکات گفته شده در زمان حمل و نقل لوله های پلی اتنیلنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید