اخبار, لوله

روش نصب لوله پلی اتیلن با قطر بالا چگونه است؟

لوله پلی اتیلن با قطر زیاد

لوله های پلی اتیلن با قطر بالا

این لوله ها در اندازه و سایز های متفاوتی ساخته میشوند و هریک جهت کاربرد خاصی ارائه میشوند. لوله پلی اتیلنی در گونه های متتوعی وجود دارد و به همین علت در کاربردهای گسترده ای میتوان از آنها استفاده کرد. لوله های پلی اتیلنی که دارای قطر بالایی هستند جزء این لوله ها محسوب میشوند.

منظور از لوله با قطر بالا لوله هایی است که قطر درونی آنها بالای ۱۲۰۰میلیمتر هستند. این لوله ها اغلب به شکل ۲جداره میباشند که بسیار مقاوم و محکم هستند. این لوله ها که دارای قطر بالایی هستند جهت کاربردهای آب و فاضلابها و همچنین تاسیسات انتقال گاز، بایستی برای نصب در زمین مدفون شوند. البته در شرایط خاص آنها میتوانند به شکل نیمه سطحی و سطحی در درون گودال با ارتفاع پایین هم نصب شوند.

نصب لوله به روش نیمه سطحی

منظور از این روش نصب این است که اکثر جداره لوله در زیر زمین واقع میشود و تنها قسمتی کم از لوله خارج از زمین واقع میشود. البته تعیین روش مناسب برای نصب این لوله ها بایستی بتا به صلاح دید افراد متخصص صورت گیرد.

لوله پلی اتیلن با قطر بالا

مراحل نصب و راه اندازه لوله های پلی اتیلن با قطر بالا

مراحل نصب این لوله ها شامل موارد زیر است:

  1. مطالعه بر روی خاک
  2. گود کردن خاک و ایجاد کانال بر اساس استاندارد ها
  3. بستر سازی کف کانالها
  4. متصل کردن لوله ها
  5. نصب لوله در کانال و پوشش لوله به وسیله موادی که مناسب هستند

کلیه این مرحله ها تحت نظر بازرس ها و بر اساس استاندارد حفر کردن و نصب لوله به وقوع می پیوندد. محاسبه های مرتبط با مقدار فشار خاک که بر جداره لوله اعمال میشود بسیار مهم است.

توجه داشته باشید که گودال حفر شده باید از لحاظ طولی، عرضی، ارتفاعی و دمای درونی بایستی با اندازه لوله پلی اتیلن سازگار باشد. در این شرایط هم استانداردهای تعریف شده ای است موجود است که به وسیله مهندسین حساب میشود.

در بعضی شرایط ممکن است ۲ لوله بخواهند در یکجا نصب شوند، در این شرایط بایستی فواصل ۲لوله از همدیگر بررسی شود تا لوله ها صدمه نبینند و در خطوط لوله کشی هم مشکلی به وجود نیاید.

یکی دیگر از مواردی که در نصب باید به آن توجه کرد ساخت بستر و پر کردن گودال است. این دو عامل سبب افزایش بازدهی در نصب لوله میشوند.

جهت مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید