دسته‌بندی نشده

با نانو پوشش های خود تمیز شونده آشنا شوید

امروزه با پیشرفت فناوری نانو هر روز شاهد کشف روز افزون در این عرصه هستیم.یکی از این اکتشافات محصولی به نام NanoSeptic می باشد.رساکالا در ادامه مطلب به توضیح این محصول برای شما عزیزان خواهد پرداخت.

NanoSeptic

NanoSeptic اسم محصولی است که سازنده آن شرکت نانوتاچ متریال (nanotouch materials) می باشد.محققانی از حوزه‌های مختلف از قبیل فناوری‌ نانو، علم مواد و شیمی سبز با همکاری هم موفق به ساخت این نانوپوشش ها شده‌اند. این محصول نوعی پوشش می باشد که روی سطح قرار میگیرد و باعث خود تمیزشوندگی میشود.برای استفاده از این محصول می‌توان کیت ویژه‌ی آن ها را خریداری نمود. کیت‌های مختلفی جهت استفاده در مدارس، بانک‌، مطب و یونیت‌های دندانپزشکی ساخته شده‌اند که با استفاده از محتویات آن می‌توان سطوح مورد نظر را خودتمیزشونده کرد.

ترکیبات NanoSeptic

پوشش های NanoSeptic  عاری از هرگونه فلزات سنگین و مواد سمی می باشند.یکی از ترکیباتی که در ساخت این پوشش ها به کار برده میشود مواد نانوبلوری هستند که نقش کاتالیست را ایفا میکنند.این کاتالیست در اثر تابش نور خورشید فعالیت کاتالیستی از خود نشان میدهند به گونه ای که با تابش نور اقدام به اکسیدکردن می‌کنند و با انجام اکسیداسیون، مواد آلی به ترکیباتی پایه نظیر دی‌اکسیدکربن تبدیل می‌شوند.
پوشش خود تمیزشونده

نقش NanoSeptic در بهداشت

همچنین این نانوپوشش ها رادیکال آزاد نیز تولید میکنند و نقش تمیزکننده را ایفا می‌کنند و آلاینده های میکروسوکوپی را حذف می کنند. البته توجه داشته باشید که این پوشش ها نمی توانند ذرات درشت آلودگی را حذف نمایند و آنها باید جداگانه از سطح جدا شوند.

طول عمر NanoSeptic

البته که دوام این نانوپوشش ها بسیار طولانی و یا دائم نیست و باید به‌صورت دوره‌ای آن ها را تجدید کرد. برای بهره گیری بهتر از این نانو پوشش ها بهتر است هر سه ماه یکبار، سطح مورد نظر را با استفاده از این محصول پوشش‌ داد. البته در مورد سطوح عمومی و سطوحی که مرتب مورد استفاده قرار می‌گیرند دور‌ه‌ی زمانی پوشش‌دهی بهتر است مجدد کاهش یابد.

نکته دیگر مثبت این محصول بدون تاریخ انقضاء داشتن آنهاست.به هیمن دلیل به راحتی میتوان آنها را تهیه نمود و در قفساه ای در انباری نگه داری کرد.
طول عمر این نانو پوشش ها بستگی به شرایط فیزیکی پوشش و تماس‌های فیزیکی با آن دارد. زمانی که رنگ این پوششها تغییر کند یا پوسته شود، می‌توان آنها را با پوشش جدید جایگزین کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید