اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

نحوه عملکرد اجزای دیزل ژنراتور (بخش سوم)

ژنراتور

سیستم های روانکاری دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور از قطعات متحرک فراوانی تشکیل شده است. برای بالا بردن طول عمر قطعات و اطمینان از عملکرد صحیح دیزل ژنراتور، سیستم روانکار به میان می آید. لازم است سطح روغن در مخزن روانکاو با گذشت هر ۸ ساعت از کار دیزل ژنراتور بررسی شود. شما بایستی مراقب هر نشتی از روان کننده ها باشید و همچنین تعویض روغن را هر ۵۰۰ ساعت عملیات دیزل ژنراتور انجام دهید.

شارژر باتری

شارژ باتری به وسیله دیزل ژنراتور، لازم است با دقت بسیار بالا و متناسب با ولتاژ آن انجام شود. اگر عقربه ولتاژ خیلی پایین است، باتری ها تحت شارژ می باشند و اگر عقربه ولتاژ شناور خیلی زیاد باشد، عمر باتری را کم می کند. شارژرهای باتری معمولا از فولاد ضد زنگ برای پیشگیری از خوردگی تولید شده اند. ولتاژ DC خروجی شارژر باتری در ۲.۳۳ ولت برای هر سلول است، که ولتاژ سنج دقیق برای باتری های اسید سرب است. شارژر باتری جدا DC با ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور در ارتباط است.

نحوه عملکرد اجزای دیزل ژنراتور

کنترل پنل دیزل ژتراتور

این رابط کاربری دیزل ژنراتور است و از ابزارهای مدیریت و کنترل مانند پریز برق و کنترل ولتاژ تشکیل شده است. تولید کنندگان متفاوت دیزل ژنراتور پانل کنترل های متنوعی برای کنترل آسان دیزل ژنراتور تولید می کنند که ببعضی از آنها در ادامه معرفی شده است.

تنظیمات روشن و خاموش دیزل ژنراتور: پانل های کنترل خودکار شروع به طور خودکار دیزل ژنراتور را در هنگام قطع برق فعال می سازد.

موتور سنج: ابزار های اندازه گیری پارامتر های موتور دیزلی را نشان می دهد. پارامترهای مهم از قبیل فشار روغن، درجه حرارت مایع خنک کننده، ولتاژ باتری، سرعت چرخش موتور دیزل، و مدت زمان روشن بودن. اندازه گیری ثابت و نظارت بر این پارامترها به شما این امکان را می دهد هنگام عبور از سطح استاندار دیزل ژنراتور خاموش شود.

ژنراتور سنج: همچنین دارای کنترل پنل ژنراتور جهت اندازه گیری جریان خروجی و ولتاژ و فرکانس دیزل ژنراتور.

کنترل های دیگر: فاز سوئیچ انتخابگر، سوئیچ فرکانس و کنترل موتور سوئیچ ( حالت خودکار).

شاسی دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور، قابل حمل یا ثابت می باشد و در حالت کلی تمامی تجهیزات بالا بر روی سکو یا همان شاسی قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “نحوه عملکرد اجزای دیزل ژنراتور (بخش سوم)

دیدگاهتان را بنویسید