اتصالات, تجهیزات ساختمان

نکاتی درباره پیاده سازی میلگرد‌ها‌(بخش دوم)

آرماتور

اکثرا در کارگاه‌ ها جهت متصل کردن ۲ نوع آرماتور ۴۰ برابر قطر آرماتور آنـهـا را بـا هــم اورلــب کـرده (طول اورلب برابر با ۴۰ ضرب در قطر ارماتور است) و بستن آنها به یکدیگر از طریق مفتول صورت می گیرد. این روش متصل کردن برای آرماتورهایی که تا نمره ۳۲ هستند مشکلی ندارد.

قطر آرماتور ها وروش پیاده سازی آنها:

میزان قطر و روش پیاده سازی آرماتور ها کاملا مطابق نقشه و مطابق با گفته مهندس حساب شده و پیاده میشود و میزان استفاده از میلگرد در بتون مطابق با سطح مقطع میلگرد انجام میشود.

میلگرد ها و نیرو های وارده به فوندانسیون:

در قسمت بالایی فوندانسیون نیروی کششی کمتر و نیروی فشاری بالا است و بتن به میزان مناسبی در برابر این فشار مقاومت نشان میدهد اما در قسمت پایین فوندانسیون نیروهای کششی بالا و نیروهای فشاری کمتر میباشد و به همین علت بایستی در قسمت پایین میلگردهای بیشتر و محکم تری بکار برده شود تا بتواند در برابر نیروی کششی استحکام ایده آلی داشته باشد و ساختمان در برابر انواع فشارهای وارد شده بتواند به میزان مناسبی مقاومت نشان دهد.

میلگرد

فواصل میلگردها باید چقدر باشد؟

بایستی فواصل میلگرد ها و خاموتها کاملا مطابق نقشه اجرا شود و بایستی این فواصل از مرکز به مرکز آرماتور ها تعیین شود و کاملا دقیق و حساب شده باشد.

و کلام آخر:

تنها در زمان قرار دادن باید توجه شود تا قفسه ها و مش میلگردی دقیقا در میان گود جای داده شود تا در زمان بتن ریختن از هر جهت به وسیله بتن تسخیر شود. در حقیقت بتن در این شرایط مثل یک کاور کلیه اطراف آنها را پوشش میدهد. اغلب میگردهایی که در بتن استفاده میشوند را از مدل میلگرد هوی آج دار گزینش می کنند.

برای مشاهده محصولات رساکالا و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “نکاتی درباره پیاده سازی میلگرد‌ها‌(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید