اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با مشخصات لوله های پلی پروپیلن آشنا شوید

پلی پروپیلن ایزوتاکتیک

امروزه در صنعت پتروشیمی لوله هایی متفاوت با مقاومت زیاد تولید می شوند که جایگاهی ویژه برای شبکه لوله کشی آب و فاضلاب بدست آورده اند. در بین این محصولات لوله و اتصالات پلی پروپیلنی جزء رایج ترین لوله ها هستند.

 پلی پروپیلن در اصل از یک کاتالیزور به اسم زیگلر پدید می آید که سبب آرایش به خصوصی در آن می شود. این آرایش به خصوص سبب به وجود آمدن ۳ نوع پلی پروپیلن به اسم های  ایزوتاکتیک، اتاکتیتک و سیندیوتاکتیک می شود که در صنعت در اکثر موارد نوع ایزوتاکتیک آن بکار برده می شود. این نوع پلی پروپیلن به علت مزایایی که دارد بسیار پرکاربرد است.

لوله پلی پروپیلن

مشخصات لوله های پلی پروپیلن

لول های پلی پروپیلن اغلب از چگالی پایین و خواص کششی زیاد برخوردار هستند که این امر خود یک مزیت است.

لوله های پلی پروپیلن در برابر مواد شیمیایی از مقاومت خوبی برخوردارند و در برابر مواد حلال ها و مواد فیزیکی به ندرت دچار آسیب دیدگی می شوند.

این لوله ها نفوذ پذیری بسیار کمی دارند و به همین علت است که برای انتقال آب از این نوع لوله ها می توان با خیال راحت استفاده کرد. این ویژگی در شرایطی که این لوله ها به عنوان پوشش سیم های تلفن و برق باشند بسیار حائز اهمیت است.

لوله های پلی پروپیلن همچنین در مقابل امواج نوری متفاوت مقاوم و مستحکم هستند  به همین علت این لوله های کاربردهای زیادی دارند و به شکل شفاف هم ساخته می شوند.

از دیگر مزیت این لوله ها مقاوم بودن در برابر کشش های بالا است که سبب شده است این لوله ها بتوانند در انتقال آب گرم نیز بکار گرفته شوند.

قیمت لوله های پلی پروپیلن

یکی از هم ترین ویژگی این لوله ها در برابر مزایایی که در بالا گفته شد، قیمت کم آنها است که باعث توجه کارفرمایان به آنها شده است.

برای مشاهده محصولات می توانید به “صفحه اصلی” مراجعه فرمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان رساکالا تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید