اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مشخصات لوله های پلی اتیلن ۳۱۵ و ۴۰۰ میلیمتر

لوله

لوله پلی اتیلن ۳۱۵ میلی متر و لوله پلی اتیلن ۴۰۰ میلی متر

لوله های پلی اتیلن همان طور که می دانید دارای سایزهای متفاوت و کاربردهای گوناگونی است. در این مطلب قصد داریم به بررسی لوله های پلی اتیلن ۳۱۵ میلی متر و ۴۰۰ میلی متر برای شما بپردازیم.

مشخصات لوله پلی اتیلن ۳۱۵ میلی متر

لوله های ۳۱۵ میلی متری پلی اتیلن در خطوط اصلی لوله کشی بکاربرده می شوند و  فشارکارکرد این لوله ها نیز ۴ بار تا ۱۶ بار است. این نوع از لوله های پلی اتیلن به وسیله مواد PE100 و PE80 ساخته و ارائه می شوند. لوله های پلی اتیلنی ۳۱۵ میلی متر مانند انواع دیگر این لوله ها در شاخه های ۶ متری و ۱۲ متری هستند و برای انتقال انواع سیالات کاربرد دارند. لوله های پلی اتیلنی که جهت خطوط اصلی بکاربرده می شوند بایستی از مواد درجه یک در ساخت آنها استفاده شود. البته متاسفانه بعضی از تولیدکنندگان برای تولید این لوله ها از مواد درجه پایین و حتی ضایعات بیمارستان ها استفاده می کنند که سبب می شود که قیمت آنها بسیار کمتر شود اما در نظر داشته باشید که دوام و عمر آنها نیز به حد زیادی در این موارد کاهش می یابد.

لوله پلی اتیلن 315 میلیمتر

مشخصات لوله پلی اتیلن ۴۰۰ میلی متر

این لوله ها هم مانند لوله های پلی اتیلنی که گفته شد برای استفاده در خطوط اصلی بکاربرده می شوند. این لوله ها کاربردهای فراوانی دارند که می توان به مواردی مانند آبرسانی در پروژه های بزرگ و شهرک سازی، فاضلاب و کشاورزی اشاره کرد. این لوله ها هم از دو ماده PE100 و PE80 می شوند. این لوله ها هم مطابق استاندارد DIN آلمان ارائه می شوند و در فشارهای کاری ۴، ۶، ۱۰ و ۱۶ اتمسفر  و حتی ۳۲ بار هستند. لوله های پلی اتیلن ۴۰۰ میلی متر به صورت شاخه ای و در شاخه های ۶ متر و ۱۲ متر و در برخی موارد هم ۱۳/۵متر تهیه می شوند. روش اتصال آنها نیز به وسیله جوش لب به لب است که سبب به وجود آمدن مقاومت بسیار خوبی در آنها خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید