اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

لوله فایبرگلاس(GRP) چه مزایا و کاربردی دارد؟(بخش اول)

لوله فایبرگلاس

لوله های فایبرگلاس(GRP) چه مزایا و کاربردهایی دارند؟

لوله های فایبرگلاس امروزه کاربرد فراوانی در زمینه های گوناگون دارد. در این مطلب گروه رساکالا به بررسی لوله های فایبرگلاس یا همان لوله های GRP برای شما عزیزان خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

مقاوم در مقابل مواد خورنده:

لوله های فایبرگلاس(GRP) هم از درون و هم از بیرون دارای مقاومت خوبی در مقابل مواد خورنده هستند  و دچار خوردگی نمی شوند. با توجه به این مزیت این لوله ها احتیاجی به محافظ و پوشش در درون و بیرون خود جهت پیشگیری از خوردگی ندارند.

استحکام بالا در مقایسه با وزن کم:

لوله های فایبرگلاس(GRP) با توجه به وزن سبکی که دارند، دارای مقاومت بیشتری نسبت به سایر لوله ها هستند و به همین جهت نیز بسیار مورد توجه واقع شده اند.

لوله جی آر پی

سبکی وزن لوله های جی آر پی:

لوله های جی آر پی(GRP) سبک وزن هستند و در مقایسه با لوله های فلزی وزن آنها ۶ برابر کمتر است و در مقایسه با لوله های بتنی هم وزنی ۱۰ برابر کمتر دارند.

با توجه به وزن سبکی که دارند هزینه حمل و نقل این لوله ها در مقایسه با سایر لوله ها بسیار کمتر است و همچنین نصب و راه اندازی آنها نیز بسیار آسان و کم هزینه تر است.

دوام ابعادی لوله های جی آر پی(GRP):

مواد تشکیل دهنده لوله های فایبرگلاس(GRP) دارای دوام و ثبات ابعادی بسیار ایده آلی هستند که سبب شده اند بتوان از این لوله ها در لوله کشی با خیال راحت بهره برد.

مقرون به صرفه از جهت تعمیر و نگهداری فایبرگلاس:

لوله های فایبرگلاس(GRP) از نظر نگهداری و تعمیر دارای هزینه بسیار کمی هستند و دلیل این مزیت آن است که به آسانی دچار خوردگی نمی شوند. از نظر تمیز کردن هم بسیار راحت تمیز می شوند.

برای خواندن ادامه این مطلب به “بخش دوم” مراجعه فرمایید و یا برای مشاهده انواع لوله ها به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید