اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با لوله های فلکسی و مشخصات آنها آشنا شوید

انواع لوله فلکسی

لوله های فلکسی یک مدل از لوله های خرطومی هستند که اکثراً جهت حفاظت از سیم ها و کابل ها در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. لوله های فلکسی به دو نوع لوله های فلکسی بدون پوشش و لول های فلکسی روکش دار تقسیم می شوند. این لوله های دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند که باعث کاربرد زیاد آنها شده است. در ادامه این مطلب گروه رساکالا به معرفی و بررسی این دو نوع لوله فلکسی برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

مشخصات لوله های فلکسی

لوله های فلکسی در سایزهای متفاوت ساخته می شوند و مصرف کنندگان آنها را با توجه به محلی که می خواهد مورد استفاده قرار گیرد انتخاب مبکنند. برای نصب لوله های فلکسی بهتر است بست مناسب به کار برده شود. لوله های فلکسی در سایز های ۱۱، ۱۳، ۱۶، ۲۱، ۲۵، ۲۹، ۳۶، ۴۲، ۴۸ ساخته می شوند و لوله های خرطومی در سایزهای ۱۱، ۱۳، ۱۶ در بازار موجود می باشند(برای نصب لوله های خرطومی نیز بایستی از بست مناسب استفاده شود)

لوله فلکسی بدون روکش

همان طور که از اسم این لوله ها مشخص است آنها بون روکش می باشند و همین امر نیز باعث شده است که از آنها در فضاهای داخلی جهت عبور کابلها و سیم ها به کار برده شود.

لوله فلکسی

لوله فلکسی روکش دار

این نوع لوله های فلکسی دارای روکشی از جنس پی وی سی می باشند. این لوله ها به علت انعطاف پذیری بالای خود اکثراً برای عبور دادن سیم و کابل های دوربین های مدار بسته به کار برده می شوند. این لوله ها همان طور که بیان کردیم دارای روش های پی وی سی می باشند و به همین دلیل می توانند در فضای خارجی و حتی مرطوب هم مورد استفاده قرار گیرند. البته در کاربردهای صنعتی و همچنین ساختمانی پیشنهاد می کنیم لوله فولادی برق که به صورت روکار و توکار می توان آنها را نصب کرد به کار برده شود.

لوله های فلکسی چه معایبی دارند؟

تنها عیب لوله های فلکسی این است که از آنها در محیط هایی که امکان فشار و ضربات بالای فیزیکی است نمی توان استفاده کرد. در این محیط ها اغلب لوله های فلزی پیشنهاد می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید