اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

اتصالات کوپلی چه مشخصه هایی دارند؟

اتصالات کوپلی

مشخصات اتصالات کوپلی:

برای اجرا کردن لوله های پنج لایه متناسب به دلیل انشعابات از اتصالات برای عوض کردن مسیر بکاربرده می شود. این اتصالات اغلب به در دو نوع اتصالات کوپلی و اتصالات پرسی هستند که در این مطلب قصد داریم به معرفی مشخصات و بررسی اتصالات کوپلی بپردازیم. با ما همراه باشید.

به علت وجود برنج و نیکل در این اتصالات این اتصال ها در برابر زنگ زدن مقاومت خوبی دارند این اتصالات از پیکره ای ایده آل برخوردارند و جهت بکارگیری در انشعاب ها و تاسیسات سرد و گرم ایده آل هستند. اتصالات کوپلی از سه قسمت که شامل بدنه، اورینگ لاستیکی و حلقه برنجی است تشکیل شده است.

بدنه اتصالات کوپلی :

بدنه این اتصالات از برنج است. این اتصالات برای مقاومت بیشتر و جلوه بهتر به وسیله آلیاژ نیکل آب کاری شده اند. روی پیکره این اتصالات نام شرکت و اندازه آن درج شده است. در قسمت خروجی اتصال های کوپلی کنگره هایی وجود دارد که برای نگه داشتن لوله ها میباشد. در پایان این کنگره ها، تعدادی رزوه وجود دارد که جهت پیچیدن مهره در آنها است.

وجود برنج در این بدنه اتصال های کوپلی از آنها در مقابل زنگ زدگی محافظت می کند و به دلیل انعطافی که دارند از آنها در مقابل فشارهایی مثل فشار عبور سیال و فشارهایی که از جهت قرار گیری آنها داخل ساختمان است محافظت می کند و به آنها استحکام می بخشد. نیکل هم به دلیل زیبایی که دارد در این اتصالات بکار برده می شود تا جلوه ای مناسب به آنها ببخشد.

اتصال کوپلی

اتصالات کوپلی

به علت وجود برنج و نیکل در این اتصالات این اتصال ها در برابر زنگ زدن مقاومت خوبی دارند این اتصالات از پیکره ای ایده آل برخوردارند و جهت بکارگیری در انشعاب ها و تاسیسات سرد و گرم ایده آل هستند.

اورینگ‌:

در اتصال های کوپلی برای پیشگیری از ورود آب ضمن وجود کنگره های گفته شده، ۲ اورینگ از جنس لاستیک میز بکار برده می شود تا به طور کامل از ورود آب پیشگیری شود. اورینگهای گفته شده با فواصل معین از هم در بین کنگره ها قرار داده می شوند و به دلیل اینکه در مقابل گرما  مقاوم هستند به راحتی خشک یا شکسته نمیشوند.

حلقه برنجی:

بخش آخر این اتصالات شامل یک حلقه از نوع برنجی است که بری مقاومت بیشتر و جلوه بهتر  از طریق نیکل آبکاری شده است. زمانی که پیکره اتصال های کوپلی در داخل لوله قرار داده میشود، حلقه برنجی بر روی لوله جای میگیرد و به عبارت ساده تر در این شرایط لوله ما بین حلقه برنجی و بدنه برنجی قرار میگیرد.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید