اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

با انواع پروفیل ها و مشخصات آنها آشنا شوید

پروفیل آلومینیوم

انواع پروفیل ها

زمان های قدیم معمولا پروفیل ها آلومینیومی و فلزی بودند، اما در حال حاضر با توجه به پیشرفتی که در این زمینه صورت گرفته است پروفیل ها از موادی مانند یو پی وی سی، پی وی سی و همچنین پلی استایرن تولید میشوند. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع پروفیل ها برای شما عزیزان بپردازیم. با ما همراه باشید.

پروفیل های آلومینیوم

پروفیل های آلومینیوم به علت مزایایی مانند سبک وزن بودن، انعطاف مناسب، انتقال دمای کم هستند و علاوه بر این مزایا دارای ظاهری مناسب میباشند. با توجه به مزایای گفته شده امروزه پروفیل هوی آلومینیومی در ساخت ساختمان ها جایگاه ویژه ای دارند و جایگزین فلز هایی از جمله آهن شده اند. کاربرد این پروفیل ها نیز در دستگاه های حفاظتی، معماری، قسمت های متفاوت ساختمان سازی و همچنین درب و پنجره و به عنوان پارتیشنها است.

پروفیل

پروفیل های پلی استایرن

پلی استایرن نیز پلیمری مصنوعی و معطر با مونو استایرن میباشد که جدیدا برای تولید قرنیز ها که خود پروفیل میباشند بکاربرده میشوند. در قدیم قرنیز ها معمولا سنگی و با چوبی بودند ولی در حال حاضر پلی استایرن نیز به آنها اضافا شده است. پروفیل های پلی استایرن در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارند و میتوان آنها را شست. همچنین این پروفیل ها عایقی حرارتی هستند و دارای رنگ ها و طرح های گوناگونی میباشند. دیگر ویژگی این پروفیل ها سبک وزنی و مقرون به صرفه بودن آنها است.

پروفیل های پی وی سی و یو پی وی سی

این پروفیل ها اغلب برای درب و پنجره ساختمانها بکار برده میشوند و به علت مزایایی که دارند از همه پروفیل ها بیشتر مورد توجه واقع شده اند.
پی وی سی دارای مزایایی مانند انعطاف مناسب، مقاوم در مقابل شکست، سبک وزنی، استحکام بالا، مقاوم در مواد شیمیایی، ساییدگی، خراشیدگی و ضربات هستند و قیمت مقرون به صرفه ای نیز است که باعث شده است توجهات را به خود جلب کند.

پروفیل های یو پی وی سی نیز دارای مزایایی بالا به همراه عایق بودن و مقاومت بیشتر، عدم تغییر رنگ، ضد حریق و مقاوم در برابر تغییرهای آب و هوا هستند. این مزایا باعث شده است که یو پی وی سی جایگزین مناسب پی وی سی باشد.

کاربرد ورق های اتصال

ورق های اتصال برای متصل کردن پروفیل ها به هم بکار برده میشوند و در مناطق اتصال پروفیل هم به هم قرار داده میشوند.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید