اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

پوش فیت بهتر است یا پلی اتیلن؟(بخش اول)

لوله و اتصالات پوش فیت

مقایسه لوله و اتصالات پلی اتیلن با لوله پوش فیت برای فاضلاب

در این مطلب گروه رساکالا به بررسی و مقایسه لوله و اتصالات پلی اتیلنی با لوله و اتصالات پوش فیت(پلی پروپیلن) در سیستمهای فاضلابی برای شما عزیزان خواهد پرداخت تا بتوانید انتخابی صحیح و مقرون به صرفه داشته باشید. با ما همراه باشید.

مقایسه هزینه لوله و اتصالات پوش فیت و پلی اتیلن

هزینه مواد اولیه پوش فیت در مقایسه با مواد اولیه پلی اتیلنی کمتر است. همچنین در ساخت لوله و اتصالات پوش فیت مواد اولیه کمتری در مقایسه با پلی اتیلنی به کار برده می شود. اما برعکس آنچه فکر می کنید لوله و اتصالات پوش فیت دارای قیمت بیشتری در مقایسه با لوله و اتصالات پلی اتیلنی هستند و تولیدکندگان پوش فیت به همین علت سود بیشتری از فروش آنها می برند.

مقایسه لوله و اتصالات پلی اتیلن

نصب و راه اندازی لوله و اتصالات پوش فیت و پلی اتیلن

همچنین هزینه نصب و راه اندازی لوله و اتصالات پوش فیت بیشتر از نوع پلی اتیلنی می باشد. دلیل این امر نیز آن است که برای نصب لوله های پوش فیت به ازای هر یک متر لااقل بایستی دو بست مورد استفاده قرار گیرد. این در شرایطی است که در لوله های پلی اتیلنی در هر ۲ یا ۳ متر یک عدد بست به کار برده می شود. به طور کلی با توجه به آنچه گفته شد و بر اساس برآورد های صورت گرفته هزینه نصب و راه اندازی پوش فیت تقریباً دو و نیم برابر لوله و اتصالات پلی اتیلن خواهد شد.

پوسیدگی و نشت در لوله و اتصالات پوش فیت و پلی اتیلن

همان طور که گفته شد در سیستم های پوش فیت با فاصله کم، اورینگ برای متصل کردن لوله ها وجود دارد و امکان دارد با گذشت زمان، ph مواد شوینده که ویژگی اسیدی دارد سبب پوسیدگی و درنهایت نشت فاضلاب در این مناطق اتصال شود. این مشکلات در پروژه ها آسیب های جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت این در حالی است که سیستم هایی که در گذشته به وسیله لوله و اتصالات پلی اتیلنی اجرا شده اند مانند هتل کوروش شمال تا به حال مشکلاتی از جمله نشتی و شکستگی از این قبیل نداشته اند.

برای خواندن ادامه این مطلب به بخش دوم مراجعه کنید(بر روی کلمه بخش دوم کلیک کنید).

نوشته های مشابه