اتصالات, اخبار, تجهیزات ساختمان, لوله

مقایسه انواع لوله های پلاستیکی(بخش دوم)

لوله های پلاستیکی

وزن لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی دارای وزنی کمتر از لوله فولادی، آزبستی، بتنی و سیمانی می باشند. وزن کم این لوله ها سبب  می شود که مبلغ حمل و بارگیری و نصب کردن این لوله ها به مراتب کمتر از سایر لوله ها باشد و مدت کمتری نیز صرف راه اندازی این لوله ها شود.

استحکام مکانیکی

استحکام لوله های پلاستیکی همان طور که مشخص است کمتر از لوله های فلزی می باشد اما در مقابل لوله های پلاستیکی دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند و در مقابل نیروی کششی نیز مقاومت بیشتر از حد نیاز را هم دارند. این لوله ها در برابر شرایط محیطی حرارتی مقاومت مکانیکی شان کمتر می شود اما در مقابل مقاومت شان در مقابل ضربات افزایش می یابد. لوله های پلاستیکی در مقابل ضربات مستحکم .هستند و صدمه نمی بینند 

شعله وری

 لوله های پلاستیکی همان طور که می دانید از مواد پلیمری و سایر ترکیبها تولید می شوند و به همین علت قابلیت اشتعال پذیری را دارند البته .با توجه به نوع لوله میزان این اشتعاب پذیری متفاوت است 

فشار کاری

این لوله ها در انواع متفاوتی هستند که با توجه به نیاز پروژه و درخواست مشتریان در انواع فشار کاری تولید و ارائه می شوند.

لوله های پلاستیکی

طول عمر لوله های پلاستیکی

با توجه به تحقیقات صورت گرفته لوله های پلاستیکی که در زیر خاک دفن می شوند ور برابر باکتریها، قارچ ها و دیگر موارد به طور کامل قابل اطمینان می باشند.

مقاوم در شرایط جوی

این لوله ها زمانی که در برابر پرتو ماورا بنفش هستند دچار پوسیدگی و تجزیه می شوند. این لوله ها در این شرایط دچار ترک خوردگی و شکست می شوند. اما هم اکنون به لوله های پلاستیکی موادی اضافه می شود که آنها را در برابر این شرایط مقاوم می کند.

فرم دهی به لوله های پلاستیکی

در اغلب شرایط که هر نوع تغییر شکل اشتباهی در این لوله ها صورت می گیرد به وسیله حرارت می توان آنها را به فرم اولیه خود برگرداند.

 تولید صدا در لوله های پلاستیکی

لوله های پلاستیکی نسبت به لوله های چدنی در کاربردهای فاضلابی سر و صدای بالاتری تولید می کنند. دلیل آن هم چدن است که باعث جذب صداهای تولید شده و تنش ها می شود.

برای مشاهده محصولات و کسب اطلاعات بیشتر به “صفحه اصلی” مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید